Meillä näyttää nopeustestit aina ja kaikki testit yli 30/30 ja useimmiten yli 38/50.
100 km etäisyydellä on täysvalokuidut ja 100/100 vähintään, meillä SIM kortilla.
Kuva ja ääni pätkii aivan mahdottomasti, onko SIM kortin pää syyllinen.
http://www.nettimittari.com/
Kuinka nopean yhteyden puhelut vaatii
4
1035
Vastaukset 4
Muutama mega riittää, vähän kuvan laadusta riippuen.
Mobiilidata kyllä ajoittain ja paikoittain pätkii, mutta jos ongelma on jatkuvaa epäilisin ennemmin jotain pullonkaulaa yhteyspaikkojen välillä.
Eihän mitään muita striimejä ole päällä kummassakaan koneessa, kuten esim. torrentteja tai nettiradioita? Saako se mobiilidatainen laite pätkimättömän kuvapuhelun muualle?- äläelätäherroja
Eihän puhelu juurikaan vaadi yhtään kaistaa. Esimerkiksi radiopuhelin tai itkuhälytin, niin siinä ei älyttömästi dataa virtaa? Radioaalloilla tuossa pelataan. Internetissä puhe vaatii jotain 256 kb/s, siis megasesta yhteydestä neljänneksen. 100 meganen on siis 100 kertaa 1 meganen, joten laske siitä. Ennen soittelin mokkulalla jonka nopeus oli 384 kb/s, hyvin riitti ja ääni selkeä. Soitteluun kannattaa välttää näitä ahnaita kaupallisia ja suosia ilmaisia kuten Ekiga, niin kaistaa ei käytetä mainontaan.
- Anonyymi
Pätkiminen on tyypillistä, kun soittaa tietokoneisiin, joissa käytetään mobiilinettiä.
Lopetin koko roskan, kun ruvettiin kengänkokoakin kyselemään.
Alkuperäisellä omistajalla Skype oli hyvä, selkeä ja toimiva, mutta Microsoft sotki sen. Teki siitä sekavan ja sai käydä tuttuja aina neuvomassa. Minun systeemissäni jotkin päivitys versiot ei toimineet ollenkaan. - Anonyymi
Jotain -100 Kbps, ei tosiaan megoina. Raksuna (nmt) taitaa viedä vähemmänkin, mutta nykyään verkko taitaa olla kokonaan kaadettu.
Paras olisi sellainen rullattava puhelin, joka kehittää puhehetken energian siittä veivaamisesta (kuin ennen dynamo pyörissä, siis kumesta energian ottava tai jokunen veivattava taskulamppu).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1031023Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.137794Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197730Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47687Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!29666- 61639
- 47610
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59545Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29541Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102530