Majakanvalo auttaa!

Tuo lapsesi Majakanvalo- säätiön hoitoon, teet hänestä älykkään ja menestyvän kansalaisen.
11169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Sitten, kun kaltoin kohtelija on lähtenyt säätiöstä pois, voit viedä sinne lapsesi. Älä vie niin kauan, kuin väkivaltainen henkilö huseeraa siellä. Hänen vallankäyttöhalunsa on erityisen voimakas ja sen lisäksi todella vääristynyt ja sairas. Hän on harrastanut lapsen sitomista sänkyyn. En tiedä miksi. Hänen toiminnastaan ei useinkaan tiennyt, että miksi.

Kierrä kaukaa.

Äänestä
  • Vittuako tänne iniset

    Äänestä

Väkivallan lapsia ja perheitä kohtaan täytyy tulla julki. On väärin, että joku esittää niin hienoa ihmistä, mutta takanapäin halveksii, kiusaa, ivaa yms. heikko-osaisia lapsia ja perheitä. ja hakeutuu vielä uudelleen väkivallan jälkeen töihin lastensuojelujärjestöön. On kyllä vikaa järjestelmässäkin, ei ainoastaan kiduttajanaisessa. Facebookin kannessa ilmoittaa, että minun sädekehäni on puhdas, sillä olen töissä Majakan valo säätiössä. Tuo majakka ei puhdista likaista haisevaa vastenmielistä sädekehääsi. Hyi,

Äänestä
  • Pidä vaan sitä haisevaa iljettävää sädekehää siinä irokeesipäässäsi. Hahahhhhhaaahhahhah

    Äänestä

  • Hullu tämä tyyppi on jauhaa tuota samaa shittiä täällä. Hullujen huoneelle joutaa

    Äänestä

  • Parempi, että on siellä, kuin lapsia kiduttamassa Majakan valo säätiössä. Olet aivan oikeassa.

    Äänestä

Majakanvalon loisteessa lapsestasi tulee tasapainoinen ihminen eikä tuollainen sairas valittaja kuin nimim. "eristäjämuori". Kyseinen valittaja joutaisi valottomalle majakkaluodolle ulvomaan lokeille.

Äänestä

Joo. Siellä Majakan valo säätiössä vaanii nainen, jolta on otettu sijoitetut lapset pois Jyväskylässä. Väkivalta alkoi pursua ovista ja ikkunoista. Tuo nainen etsii nyt uusia uhreja, kun nauttii puolustuskyvyttömien kiduttamisesta. Luulee näin olevansa parempi kuin muut. Toisaalta likaantunut ja väkivallasta ruostunut sädekehä pitäisi saada kiillotettua. Siksi mainostaa Facebookinsa kannessa olevansa töissä Majakan valo säätiössä.

Äänestä

Lapsille tulee jo varhain opettaa väkivallan alkeet ja iskostaa heihin että väkivalta on ainoa todellinen valta. Hienoa jos henkilökunnassa tosiaan on sellaisia jotka kykenevät lapsille nuo taidot opettamaan.

Äänestä

Karu tutkimustulos: Joka kymmenes jättää lääkkeet hankkimatta - rahat eivät riitä!!

Äänestä

Ja pian joka kymmenes kasvattaa kipulääkkeensä omassa komerossa. Muuten tehoaa!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Loistopaikka kirjoitti:

Tuo lapsesi Majakanvalo- säätiön hoitoon, teet hänestä älykkään ja menestyvän kansalaisen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu