Parhaillaan seison navetan takana ja luon talikolla lantaa.
Olen niin tympiintynyt kansanedustajien rahatouhuihin, että ajattelin käyttää raaka-aineen hyvään tarkoitukseen eli kulttuuriin.
Aloitankin heti lannasta muovailemaan koko eduskuntaa pienoiskoossa!
Pikkuruisista kakkakikkareista saa ihan aidon näköisiä pikkukansanedustajia.
Valmiit tuotokseni poltan vielä saunan pesässä kivikoviksi, jotta ne muistuttavat mahdollisimman paljon esikuviaan.
Vaatteita värkkään näille kansakunnan kermaperseille vanhoista villasukista ja virttyneistä kalsareista.
Se tuo heidät tavallaan köyhän kansan lähelle ja tekee näistä roistoista inhimillisemmän näköisiä.
Lisäksi tuli mieleeni vielä eräs mukava lisä tähän poltetun eliitin henkilökuvaan.
Pahvista tehdyt pikkuriikkiset sopeutumiseläke-anomukset jokaisen lantanuken kaulaan roikkumaan.
Valmiit pienoisveistokset vien tuonne saunan taakse, missä ne sitten ovat oikeassa elementissään.
Projekti on vielä hieman kesken:
Kaikkien puolueitten johtohahmot puuttuvat, sillä en ole löytänyt tarpeeksi suuria lantapaakkuja.
Mutta nyt kyllä tarvitsisin rentoutusloman, sillä tämä taiteen tekeminen on kirjaimellisesti paskamaista hommaa!
Luovassa työssä minäkin tässä olen!
5
2061
Vastaukset
- kylmätotuus
Pidätkö taidenäyttelyn, kun saat teoksesi valmiiksi ?
Jos pidät, niin tulisin sen mielelläni katsomaan. Mukanani tulisi suuri joukko ihmisiä ja olemme valmiita maksamaan haluamasi pääsymaksun.
Ilmoittele asiasta, ennenkuin ryhdyt jatkotoimenpiteisiin siellä saunan takana. - biletti
Tämähän on parannettu painos sen kuuluisan madamen vahakabinetista. Lipunmyyntikoppi siihen navetan kulmalle, tulen ilmaiseksi myymään pilettejä.
- sopivaatavaraa
Ainakin on oikeat raaka-aineet käytössä!
- kakkojenkeräilijä
täällä ois lisämatskuu jos on tarvis
jo toista viikkoa olen keräillyt koirien kakkoja ämpärillisen päivässä
sitä mukaan kun lumet sulavat
4 isoa koiraa ja hehtaarin tontti
joten tavaraa varmasti riittää - IsoLäjä
Montako on jo valmistunna?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382191Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten662047Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211940HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363891675Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241474Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75925
- 27899