Petoksia? Kerätty lahjuksia tai suojelurahoja? Yhdistyksen johto lusimaan? Noillahan on ollut aivan kuin viranomaisvalta Kouvolan keskustassa, en ihmettelisi mitä kaikkea vielä paljastuu kun asioita aletaan pöyhimään.
Mitä rötöksiä ydinkeskusta ry:ssä on tehty?
Rötösherratlinnaan
52591
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Olisikohan mennyt vaan johtajalla yhdistyksen rahat ja omat vähän sekaisin? Omia kuluja maksettu väärältä tililtä, kuitteja kuluista puuttuu jne...Aika yleistä näissä hommissa.
onhan se varmaan jos ei erota edes tilejä ja summia toisistaan. taitaa olla tyhmyys tekosyy olla ajattelematta asioita. kuka noiden aivotuksista tietää, eikös kouvostoliitto ole tunkenu 30000e vuodessa? mitä ne asukkaat on saaneet.. sikahintasia ruudukoita keskelle toria.
^ näinhän se on joo, mutta se sama juttu tässä, on sama juttu siellä portugalissa eläkeläisilläkin. Tuli tuossa yks päivä tällänen hieno ajatelma/elämys että se sama hetki mikä siulla on nyt tässä, se sama löytyy myös universumin laidalta. Rikollisia ne kaikki on.
Toiminnanjohtajaa epäillään törkeästä kavalluksesta, hienoa toimintaa. Toivottavasti joutuu lusimaan tuo tantta.
Ai siis että toivottavasti joutuu lusimaan kun epäillään?
Moni epäilee että kaikki Vihreät käyttää huumeita kun niitä jää jatkusvasti siitä liikenteessä kiinni. Eli siis kaikki vihreät linnaan kun epäillään.
Suurin osa ihmistä epäilee että ministeri Lindström pääministeri Sipilän palkkaamana juokuspoikana harrastaa politiikka ja vihapuheita kansaryhmää kohtaan jolla taloudellisesti ei mene hyvin. voidaanko Lindström ja Sipiläkin tuomita vankilaan pelkän epäilyn vuoksi vaikka kaikki tietysti tuon tietää totuudeksi?