Autonvuokraus.

pmkkv

Hei Mistä kannattaa vuokrata auto päiväksi tai pariksi ?Ja minne kannattaa ajella.? Lindos listalla ja ehkä ne 7 lähdettä...

5

1151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rentacar

      Margaritis car rent kuulema hyvä mesta

    • JuanJesus

      Margaritikselta me ollaan vuokrattu, ei tosin autoa. Tosin ei käy ilmi mistä päin Rodosta haluatte vuokrata, kaupungista vai jostain muualta? Tuolta Margaritikselta saa useimmiten suomenkielistäkin palvelua jos on sellaiseen tarve.
      High seasonin aikaan Lindos on ihan helvetin ruuhkainen ja kuuma kuin pätsi. Itse tykkään käydä esm. Profitis Iliaksella, Filerimoksella ja Prasonississa. Lounaalla jossain pikkukylässä.

    • MythisZorbas

      Vuokraamoja on pilvin pimein, ei kai niissä suuria eroja ole. Hinnassa voi olla eroa, suuret kuten sixt, europcar yms. on aina vähän kalliimpia kuin pienet. Uskoisin että vuokraamojen erot tulee silloin vastaan jos jotain sattuu, eli vakuutukset sen eron tekee. Halvallakin saa auton, tyyliin 120€/vko, mutta taloudellisesti turvallisempaa voi olla maksaa vähän enemmän ja vuokrata isolta toimijalta. Itse olen kyllä ollut erittäin tyyytyväinen pieniin/halpoihin vuokraamoihin, mutta eipä ole ollut onnettomuuksiakaan. Mm. margaritis on kyllä hyvä; keskeinen sijainti ja suomenkielinen, ystävällinen palvelu.
      Lindos on käymisen arvoinen, kuten myös filerimos. Käy nyt ainakin monte smithillä ja monolithoksessa noiden lisäksi, huikeat maisemat! 7lähdettä ei ole kummoinenkaan paikka, puroja näkee täälläkin.

    • svlka

      Länsirannikon puolella mielenkiintoisia kohteita on esim. Monolithoksen ja Kritinian rauniolinnat. Myöskin Kamiroksen antiikin rauniokaupunki on tutustumisen arvoinen, jos historia vähänkään kiinnostaa.

      Itärannikolla on useita upeita uimarantoja, esim,. Tsambikalla vierähtää helposti tunti, jos toinenkin. Jos kuntoa riittää kannattaa vierailla Tsambikan luostarissa. Itse rakennus ei kovin mahtava ole, mutta maisemat sitäkin komeammat. Lindos on tietysti upea kohde, mutta aamupäivisin todella ruuhkainen. Pariin otteeseen, olemme käyneet siellä aivan iltapäivän päätteeksi, jolloin ruuhkista ei ole enää tietoakaan.

      Vaikka välimatkat ovat kartalla lyhyitä, niin tiet ovat paikoin mutkaisia ja matkanopeudet ei nouse kovin korkeiksi, joten hirmuisia päivämatkoja ei kannata ahnehtia.

    • Rootos

      Tsambika, ehdottomasti. On rauhallinen ja parkkikselle mahtuu tosin kuin Lindoksessa, jossa rantakaa ei ole häävi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      16
      7160
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      198
      2528
    3. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      102
      1967
    4. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      76
      1527
    5. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      191
      1079
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      41
      990
    7. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      46
      959
    8. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      77
      863
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      45
      729
    10. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      7
      718
    Aihe