kertoisitko työympäristön paineet ja minkälainen
sota alkaa oikeuksieni puolesta! onko ketään näkyvillä ketään mukavaa miestä?
sota alkaa oikeuksieni puolesta! onko ketään näkyvillä ketään mukavaa miestä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Hei kiitollinen,
aistin sinun joutuneen keskelle epäoikeudenmukaista toimintaa,eikä kovin ihme jos se huolta tuottaa.Tässä on jotenkin nyt todella kova,kova vastaan tilanne,jossa mieltäisin sen jopa sellaiseksi häikäilemättömyydeksikin.Rajua ristiriitaa,ja kyllä sinä tarvinnet voimaa ja päättäväistä asennetta,sillä sinä et missään nimessä saa alistua kenenkään edessä vaan ole sisukas.Tässä tuntuu niin paljon tätä viivytystä ja epävarmuutta,että toivottavasti saan siitä jotenkin kiinni.Todella tuntuu hankalalta tämä,mutta jokin neuvo tuntuu myös ja jokin suunnitelma,jossa sinä näet vaivaakin.Varovaisuutta ja kärsivällisyyttä sinulta vaaditaan myös,sanoissasi ja teoissasi.
Tämä onkin hankalaa,,,mutta kyllä minä tunnistan täällä uuden alkuakin,joka helpottaa sinun oloasi huomattavasti.En valitettavasti saa tästä enempää irti,,,sen verran,että varaudu tilanteeseen etukäteen huolella.Ota ulkopuoliset tekijät lukuun,ihan kaikki.
Sinuun yhdistän miehen,jossa on huumoria ja elämänuteliaisuutta.Hän on tälläinen sanavalmis ja likkuvainen mies,ei pelkää uusia tilanteita/asioita ja tutkailee mielenkiinnolla elämää.Hänen kanssaan näkisin sinulla lämpimiä tunteita ja iloa.
Lämmöllä,
Esmralda
kiitos hurjasti, aivan näin olen miettinyt.