2,5vk.n kallonsisäinen rekisteröinti ohi. 8 reikää päähän ja piuhat sisään. Jännitin turhaan. Kuopiolaiset olivat (taas) äärettömän ystävällisiä ja päteviä. Nyt leikkauksen odottelua. Voimia kaikille.
Vastaukset 10
- Luottavaisinmielin
Turhaan et kyllä KYSin porukkaa kehu, he ansaitsevat kaiken kiitoksen toiminnastaan. Ihan loistava meininki siellä laitoshuoltajista lääkäreihin!
Ei tarvinnut kahta kertaa miettiä, kun kysyttiin että aionko valinnanvapautta hyväksikäyttäen vaihtaa hoitoni Kuopioon.
Voimia myös sinulle, toivottavasti saat leikkauksesta avun :)- UpeaKYS
Yhdyn mainitsemaasi. KYS ja Vaajasalo ovat ainoat kokemani sairaalat, joissa on käytössä objektiivinen eli tieteellinen tutkimusote, muualla subjektiivinen eli pseudotieteellinen. Ilman Kuopiota en olisi päässyt epilepsiasta.
Sivumennen sanoen Vaajasalo oli ainoa sairaala, jossa pääsi ulkoilemaan ja askartelemaan päivällä, kaikissa muissa sairaaloissa vain osastolla.
- A_Nonyymi
Ei taida päästä ulos jos on piuhat päässä.
- Johanneksena
On tutkittu kuopiossa 5pv video eg ja muita kokeita. Ei onnistu leikkaus lääkevaihto useiden lääkekokeilujen jälkeen onnistu jotain apua kuitenkin kuopiossa.
- Kallo30
Mukavaa että onnistui. Itselleni tehtiin myös 3 vuotta sitten,mennessäni tutkimukseen saanut kuin poissaolokohtauksia, mutta tämän jälkeen myös kouristuskohtauksia.
En siltikään osaa olla asiasta katkera, olin asiaan onneksi valmistautunut.- Johanneksena
Onko kohtaukset lääkkeillä saatu pois? Ainakin lääkkeitä on paljon erilaisia kokeilla itse olen kokeillu n 7lääkettä ennen kuin sopiva löytyi.
- KiitosVaajasalo
Johanneksena kirjoitti:
Onko kohtaukset lääkkeillä saatu pois? Ainakin lääkkeitä on paljon erilaisia kokeilla itse olen kokeillu n 7lääkettä ennen kuin sopiva löytyi.
Minulle löytyi kohtaukset poistava lääkitys jo ennen kirurgiaa (Rivatril) Vaajasalon ansiosta. Porissa oli kirjoitettu aivan vääriin epilepsiatyyppeihin lääkitystä edelliset parikymmentä vuotta. Ennen kirurgiaa olin reilun vuoden ilman kohtauksia, ja kirurgiassahan häiriöpesäke poistetaan kokonaan.
Oikean lääkityksen lisäksi Maslow:n tarvehierarkian toteuttaminen käytännössä auttaa. - Kallo30
Johanneksena kirjoitti:
Onko kohtaukset lääkkeillä saatu pois? Ainakin lääkkeitä on paljon erilaisia kokeilla itse olen kokeillu n 7lääkettä ennen kuin sopiva löytyi.
Ei ole.
- Uteliasvaan
KiitosVaajasalo kirjoitti:
Minulle löytyi kohtaukset poistava lääkitys jo ennen kirurgiaa (Rivatril) Vaajasalon ansiosta. Porissa oli kirjoitettu aivan vääriin epilepsiatyyppeihin lääkitystä edelliset parikymmentä vuotta. Ennen kirurgiaa olin reilun vuoden ilman kohtauksia, ja kirurgiassahan häiriöpesäke poistetaan kokonaan.
Oikean lääkityksen lisäksi Maslow:n tarvehierarkian toteuttaminen käytännössä auttaa.Kertoisitko sinä nimimerkki KiitosVaajasalo, että miten tuo kyseinen tarvehierarkia epilepsiaan auttaa? Ymmärrän ja tiedän kyllä kyseisen teorian mutta heräsi mielenkiinto kun sen tällä palstalla mainitsit.
- tarpeet
Uteliasvaan kirjoitti:
Kertoisitko sinä nimimerkki KiitosVaajasalo, että miten tuo kyseinen tarvehierarkia epilepsiaan auttaa? Ymmärrän ja tiedän kyllä kyseisen teorian mutta heräsi mielenkiinto kun sen tällä palstalla mainitsit.
Fyysisten ja sosiaalisten tarpeiden tyydyttäminen hyvällä ravitsemuskoostumuksella (fysiologiset) ehkäisee stressiä, joka altistaa kohtauksille. Minulla oli stressi suurin epilepsiakohtausten laukaisija ennen Vaajasaloa ja kirurgiaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521023Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll17926Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501810- 46747
- 42674
- 37639
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30606Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE172565Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37550Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan59548