Raskaaksi.

Vini37

En voi mieheni kanssa saada lapsia. Ongelma on miehessäni. En halua mitään keinohedelmöitystä.
Olen ajatellut saada itseni raskaaksi tuntemattoman miehen siittämänä. Onko muilla kokemusta tai ohjeita, miten pitäisi toimia. Tilaanko purkillisen spermaa ?

19

4710

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Auttavainen

      Olen siittämään halukas !

    • Moi.ota yhteyttä nimimerkin ja tän sivuston mukaikaiseen meiliin,niin jutellaan asiasta!itsellä kolme tyttöä joista vanhimmat kaksosi!kaksosia suvusta löytyy ja identtiset voi saada jokainen mut ei identtisiin vaikuttaa geenit ja lääkäri sanoi ette yleensä menee niin et on monikko raskaus,seuraava on yks ja taas suuri todennäköisyys monikko raskauteen,joka olisi sinulle😀

    • lyy

      Nai useamman miehen kanssa samana päivänä niin et itsekkään tiedä kenen lapsi sitten on.

    • Luomu

      Mulla oli samanlainen ongelma. Siitä on jo 20 vuotta aikaa. Silloinkin olisi voinut saada keinohedelmöityksen, mutta minä ajattelin mieheni kanssa toisin. Halusimme täysin anonyymiteetin kumminkin puolin.
      Olin puolen vuoden ajan suojaamattomassa sukupuoliyhteydessä kuukautiskierron siinä vaiheessa, yli kymmenen kaverin kanssa. Useamman kanssa samana iltanakin. Olin silloin 41 ja nuo kumppanit puolta nuorempia. Viidennellä kuukautiskierrolla onnistui ja tulos opiskelee nyt Yliopistossa.
      Eli jos tuo menetelmä sopii moraaliinne, niin se on helppo ja varma. Tyttökään ei tiedä, että isä ei ole hänen biologinen isänsä. Emmekä me tiedä kuka noista partnereista.

      • Iloitsen ilostanne. Hyvää jatkoa teille! ;-)


      • Seminologi2

        Kyllä, tuo ratkaisunne oli oikea, miksi tuhlata terveydenhuollon vähäisiä voimavaroja asiaan, jonka voi hoitaa luonnonmenetelmällä. Ja tuo kummankinpuolinen anonyymisyys syntyy juuri tuosta partnerien määrästä. Ja paljaalla panevia miehiä kyllä riittää. Itse suosisin nuoria kavereita, niitä ei kiinnosta taustasi tai edes nimesi.


    • jopos
    • jukkap9-

      Vastaile jukkap9 at luukku.com ,niin tulen auttamaan luonnossa

    • Luomuna-parasta

      Ei luulisi olevan hankala löytää miehiä, jotka haluavat panna paljaalla. Nyt kannattaa toteuttaa kimppaseksi ja muut pervoilut. Kunnolla nussittu ja siemennetty vaimo on miehellesi herkkua. Lapsenteosta kannattaa nauttia.

    • sdfsdessdf

      on mennyt jo 3 päivää, kerro kenelle annoit piparia ja saitko orkut

    • hedelmöitystä

      Tuntematon on enmpi huono vaihtoehto. Valitse luotettava tuttu mies jolla on terveitä omia lapsia.

    • Spermapankki on sellaisia hoitoja varten, tämä on väärä foorumi.

      • Ms.Sikke

        joo, mä oon kokenut sen keinohedelmöitysrumpan, täysin älytöntä.


      • No en minäkään aikoinaan halunnut käyttää mitään keinotekoista, vaikka vaimoni olisi halunnut. Kun lopettiin yrittäminen, niin homma kävi lopulta luonnostaan. Ex vaimolle tuli tasaiset menkat, kun ei ollut stressiä raskaaksi tulemisesta, rakastettiin toisismme ja paneskeltiin ilman päämäärää, koska molemmat tykättiin siitä, niin päng.
        Saman olen huomannut nykyisen naisystäväni kanssa. Hänellä oli edellisessä avioliitossaan vaikeuksia lasten saannissa. Hän ei ovuloinut, mutta nyt hän tekee sitä aivan säännöllisesti ja rutiinigynekäynnin ultran tulos oli, että munasolut kypsyvät ja irtoavat 28pv välein, joskus jopa nopeammin.
        Onneksi olen kuohittu pässi, muuten meillä olisi vähintään kaksi lasta. Meidän yhteenlaskettu lapsiluku on täysi, joten ei enää lisää. Nyt voi vaan nautiskella.
        Mä väitän, että stressillä ja epätyydyttävällä tunne- ja seksielämällä on negatiivinen vaikutus hedelmällisyyteen. Naisilla se on helpompi todistaa, miehistä en ole lukenut yhtään tutkimusta.


      • Iso kiitos vielä ylläpidolle! Harvoin varmaan kiitosta saatte. Löylykauha ei ei ole se oikea väline hedelmättömyysongelmiin.


      • Kysyväihminen
        Ms.Sikke kirjoitti:

        joo, mä oon kokenut sen keinohedelmöitysrumpan, täysin älytöntä.

        Mikä siinä oli älytöntä ja kuin paljo tuli maksamaan?


      • Ettäsellaista

        Saat ravata ihan älyttömissä kokeissa, mukaanlukien kallonkutistajat, ei sitä jaksa. Ja 5000 euroa ei riitä.


    • Nim. Merkin takaa löytyy meiliä. Kirjoittele.

    • houh

      Joka kymmenes lapsi on ei biologiseksi oletetun siittämä, että hyvällä omallatunnolla vain kierokselle. Sattuhan sitä muutenkin.

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      40
      3087
    2. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      81
      2944
    3. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      190
      2489
    4. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      36
      2195
    5. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      21
      1504
    6. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1416
    7. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      23
      1403
    8. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      10
      1284
    9. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      13
      1269
    10. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      22
      1251
    Aihe