Kuulin sattumalta Järviradion toivekappale-ohjelmaa ja järkytyin. Kuinkahan moni pienituloinen eläkeläinen / köyhä kuluttaa (viimeiset) rahansa ko. radion levytoiveisiin. Ihan törkee hinta 10 euroa kipale! Paheksun.
Järviradion törkeen hintaiset toiveet
Järviratio
172197
2Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Se on kaupallinen radio. Saat kuunnella halvempiakin asemia. Pienituloiselle Ylen ohjelmat ovat ilmaisia.
Parhaat radio kanavat ovat : Pispalan radio, ja Radio musa.
HUOMIO, JÄRVIRADION kuuntelijat! Menkää You tubeen ja kirjoittakaa toiveenne siellä olevaan kenttään ja voitte kuunnella toiveitanne AIVAN ILMAISEKSI!! Yuo tubesta löytyy juuri ne humpat, valssit, ja tangot, kuin mitä Järviradio tuuttaa eetteriin
Kun radio noin röyhkeästi rahastaa (on muuten ainoa suomessa) kuulijoitaan, niin paskanen loppu on edessä!
Ostappa kuule oma levysi ja aatteleppa ite paljonko säästät kun kuuntelet sitä esim. kuukauden yhtämittaan ja voit vielä kirpparilla saada jonku roposen jos ei levy satu olemaan jotain viherpiipertäjien valitus renkutusta
Kalliitahan ne ovat, mutta jostakin se pitää saada rahaa palkkoihin ja teostomaksuihin. . Vastalahjaksi mainoksia on huomattavasti vähemmän kuin esim iskelmällä, mikä on täysin sietämätön kanava. Mutta näin kuuntejana kiitokset kanavalle perinteisen tanssi ja iskelmämusiikin tarjonnasta. Musiikin jonka radio suomi totaalisesti hylkäsi.
Kuunnelkaa PISPALAN RADIOTA, ymmärtäkää jo !
Niin kuunnellaankin ei tarvitse kuunnella niitä älöttäviä viestejä joita jotkut ei täysipäiset lähettelee ukkomiehille edellä mainitulle henkilölle päivästä päivään samaa lässytystä sairasta. Ajatelkaa sama lirkuttaja monta kertaa päivässä joka päivä. puhelin lasku satoja euroja kuussa, Viestien lukeminen pilaa koko ohjelman ja hyvän musiikin.
Paljon tulee hyvää musiikkia ja muitakin puheohlemia, haastatteluja mutta nämä alaarvoiset viestit varatuille? Hiukan ovat vähentyneet luulisi yhteyden saavan muutakin kautta jos molemmat sitä haluaa....
Ihme on kun ihmiset maksaa tuosta levyjen soitosta..Siellä on vielä se Vivi joka on rasistinen ja syöttää omia mielipiteitäänjoka välissä.
Ihme kanava.
Pooki on vielä tätäkin huonompi.
Jotkut online -musiikkikaupat myyvät ladattavia musiikkitiedostoja n. 1,00 - 1,50€ /kappale.
Tuohon nähden 10€ toiveesta on riistohinta !
Hyvällä toivekappaleiden hinnalla pidätte Järviradion elossa!
Pookissakin on ja maksulliset levytoiveet , mutta yli puolet halvemmat , kun niillä on muitakin arvaus juttuja muitakin maksullisia juttuja.Saahan noita levyjä kuunnella netissä ilmaisekin jos haluaa. Ja voihan sitä toimitus keksiä että joku soittaa toiveen jos on hiljaista .....T Eki A
Toimittajat on varmaan miljonäärejä. Kuinka kauan tällainen riisto saa jatkua. Pois luvat tällaisilta öykkäreiltä.
10 euroa toiveesta on kyllä paljon. Radiojuontaja nauraa matkalla pankkiin kun taas tuli 10 000 euroa tuosta vaan
Tosi on,järviradiossa on myös höpötystä liikaa ja polkka ei tule koskaan ajallaan.
Toivojat on varmaan joitain pohjamaan pohattoja jolle yksi kymppi ei merkitse höykäsenpöläystä. Mikähän lie ryhmä se tuuleenhuutajat on, tuntuvat toivovan joskus useammankin kipaleen illassa.