Kysymys WP:n Seurattavat blogit -vimpaimesta

Pentti

Olen laittanut WordPress-blogiini listan ("vimpaimen"), johon ilmestyvät näkyviin WordPress-blogit, joita seuraan. Yksi listalla olevista blogeista on kuitenkin poistettu. Se näkyy edelleen seurattavien vimpaimessa.

Sitä ei pääse poistamaan menemällä blogiin ja klikkaamalla sitä Seurataan-napista ei-seurattavaksi, koska blogia ei enää ole. Myöskään https://wordpress.com/following/manage -sivulta sitä ei pääse poistamaan, sillä se ei näy listassa lainkaan. Vimpaimen poistaminen ja uudelleen asettaminen ei vaikuta asiaan.

Koska on jokseenkin tampiota pitää seurattavien listalla blogia, joka on poistettu, haluaisin poistaa sen, mutta kuinka se onnistuu?

3

290

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Turbo-Urpo

      Vaikka näin: https://i.imgur.com/AP6S5lJ.gif
      Kun olet vaihtanut noiden seurattavien sivujen tilaa, paina F5 verestääksesi sivusi. Niiden ei enään pitäisi näkyä.

      • Pentti_taas

      • Turbo-Urpo
        Pentti_taas kirjoitti:

        Tuossa on se ongelma, että: "Myöskään https://wordpress.com/following/manage -sivulta sitä ei pääse poistamaan, sillä se ei näy listassa lainkaan."

        Minä en saa vastaavaa tilannetta aikaiseksi, jotta voisin syventyä sen ratkomiseen tosissaan, joten en osaa auttaa tämän enempää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 99
      1736
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1494
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1427
    4. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      58
      1346
    5. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1308
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      988
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      847
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      781
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      774
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      755
    Aihe