Kuka kuskaa remonttijätteensä matinmäkeen ja hannusrannantien ojiin? Retrokeittiönkaapit, oranssit ja punaiset ovet, sähkökiuas ym. törkyä. Kuka remppaa vanhaa taloa lähialueella? Vitun paviaani!
Kirkkoahon roskaaja
Rikosilmoitus
374673
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Naapurit herätys!
Pärsänsuolta peräpäästä löytyy remppamies joka remppaa muualla ja käy ne romut sinne viemässä
Onko tarkempaa osoitetta? Millainen auto ja ukko?
Kaikki nämä heitetyt roskat sopii hyvinkin naapurimaan farmariauton kyytiin. Olikohan vielä vihreä tai sininen
Itse kiinnitin huomiota samaan; Kaapistojen levyjä pitkin ojia Hannusrannan tien varressa. Kunhan syyllinen saadaan kii, alkaa läski tummumaan.
Itsehän dumppaan kaiken ylimääräisen jätteen aina teitten varsille. Sitä varten on yhdyskunta palvelijat ja yhdeksän euron päivä potilaat keppien kanssa keräilemässä.
Saatanan IDIOOTTI!
Mitä se kenellekkään kuuluu mihin jätteet nakataan, ei se ole teiltä pois.
Toinen saatanan IDIOOTTI!
Noinko ajattelet? Joku sen siivouksen maksaa, sinäkin osaltasi verojen muodossa.
Jos joku maanomistaja näkisi touhusi, sinulle voisi käydä huonostikin.
Aina miettii millainen kotikasvatus on ollut jos roskat pitää nakella luontoon/maahan? Ghettospurkujen jälkikasvua?
Hah, Kirkkoahon kaapistolevyssä lukee vissiin omistajan nimi. Joku asentaja on aikoinaan sen siihen kirjannut.
Juu, oli lukenut Asko
Lyijykynällä. Ja isoilla kirjaimilla!
Asko Perrkele!
kUSTI...
se on hyvä pakata paku täyteen rojua ja yön pimeinä tunteina kippailla ympär ämpär kyllie. ei tarvitse kaatopaikka maksuja maksella.
Kolmas saatanan IDIOOTTI!
olen tehnyt ja pistänyt pikku vihjeen ja laittanut naapurin nimen roskakasaan johonkin kohti
Neljäs saatanan IDIOOTTI! Nyt täytyy jo todeta, että Kajaanin suunalla IDIOOTTEJA näyttää riittävän!
Ja minun kaveritkin käyttää samaa konstia
Viides saatanan AIVOVAMMAINEN IDIOOTTI!
Kiinittäkää huomionne valkoiseen pakettiautoon, joka kiertelee Kajaanin pihoja valokuvaamassa. Ilmoittakaa paikka ja rekkari hetimiten poliisille, esim. soittamalla lumeroon 112.
Se onkin toimiva konsti kun telkeää pakusta takaovet auki ja yöllä ajelee sopivan lujasti mutkiin, niin rojukuorma tyhjenee mutkatiellä mukavasti. Hannusrannan lenkki on juuri sopivan mutkainen.
Juu minä kans lastasin kärryn täyteen roinaa ja lähdin viemään kaatopaikalle vähän reippaammin, tuli halpa reissu kun kärry oli perillä tyhjä-hahhah
jäi sanomatt junkkasin matkalla.
Liekö nämä luonnon sotkijat Perän peräpää kavereita?
Purolassa roskaaminen tapahtuu punaisesta ysäri farmarivolvosta. Sohvan nakkasi kuomukärrystä mettään. Kilpi ilmoitettu etiäpäin..
Siinähän on hyvä sohvassa makoilla välillä koiran ulkoilutuksen ohessa. Puliukot tykkää myös istuksia.
Sehän kulkee siellä naapurin emännän kanssa lenkillä
Vein renkaita sorakuopalle, viikonpäästä ne oli poltettu tuhkaksi.
Pitkällä hyvällä putkella saa kaukaa tarkan kuvan roskaajasta ja eiku poliisille kuva.
Olen huomannut, että yli kahden viikon putki ei juurikaan auta asiassa, tulee tosi epäselvää, eli on huono putki
vein mehtäautotielle rakennusjätteet ja säästin. asbestoosi et ongelmajäte el paristot yms..
Mihin Kirkkoaholla saisi jäteölyt kipata?
Auton ikkunasta nakkaat pöpelikköön
Hehee! Tännehän on kaikki kuoliaaksinaurattajat pesiytyneet. Toivottavasti edes omasta mielestänne olette hauskoja...