pillulla.
On sangen yleinen harhaluulo, että jos naiselle on kiltti ja mukava, naiset kiinnostuvat miehestä romanttisessa/ seksuaalisessa mielessä.
Tämä harhaluulo on ehdottomasti torjuttava.
Naiset kiihottuvat seksuaalisesti ns. pahoista pojista eli erilaista paskoista, häiriköistä, kiusaajista, mulkuista jne. Kiltin miehen kanssa naisella ei ole "kemiaa". Kiltti ja mukava mies kelpaa naiselle vasta siinä vaiheessa, kun hän on saanut tarpeeksi kolhuja pagoilta pojilta. Ei mies häntä silloinkaan kiihota, mutta hän sietää tätä
Naiset eivät palkitse kiltteyttä ja mukavuutta
39
959
Vastaukset
- alkuoppia_
Tuo fakta pitäisi jokaiselle pojalle opettaa, heti kun tytöt alkavat kiinnostaa
- Tyhmätätmit
Äätämeiltä on jäänty oppimatta, että ihmisiä (myös naisia!) on erilaisia ja erilaisin tarpein. Draamahakuiset hakee toisensa seuraa, kiltimmät ja hiljaisemmat tutustuu eri lailla. Vai kaipaako ätmit todella niitä jännejennoja?
Koska ätmimaailmankvua on sovinistinen ja naisiin negatiivisesti suhtautuva, se pelottaa naisia, joilla muuten olisi yhteensopiva kiintymystyyli.
- naistenlellipoika
Typerä trolli
- realisti_
Miten niin? Ap. puhui täyttä asiaa. Elätkö harhoissa ja kuvitelmissa?
- naistenlellipoika
realisti_ kirjoitti:
Miten niin? Ap. puhui täyttä asiaa. Elätkö harhoissa ja kuvitelmissa?
Elän
- Gnukmätämuna
naistenlellipoika kirjoitti:
Elän
gempsu vauhdissa
- Se.nössö.ATM
Loistavasti osasi aloittaja kiteyttää asian juuri niin kuin se oikeasti on!
- Yksinkertaninenihminen
Miksi kenenkään pitäs palkita ketään mistään ominaisuudesta?
- ei..botti
Miksi pillun ylipäätään pitäisi olla palkinto? Seksin pitäisi olla kahden henkilön kauppa jossa molemmat nauttivat.
- Kiltti-Ja-Kunnollinen
Todellakin naiset palkitsee jännämiehiä antamalla pillua siitä hyvästä että jännämiehet hakkaa naisia.
- oletoikeassa
Äitisi on synnyttänyt sinut jännämiehelle ja jännämies hakkasi äitisi kuoliaaksi sen jälkeen. Niin naiset ja miehet toimii.
oletoikeassa kirjoitti:
Äitisi on synnyttänyt sinut jännämiehelle ja jännämies hakkasi äitisi kuoliaaksi sen jälkeen. Niin naiset ja miehet toimii.
Niin taitaa olla myös aloittajan oma isä joku väkivaltainen jännämies. On varmasti tämänkin paskaväitteen kirjoittanut mies joku naisettomuudesta kärsivä ätmiluuseri, kun julkenee tollaista paskaa täällä kirjoittaa.
- df-fani
No mutta onnea Darkkis, sinulle on tullut pyöreitä täyteen ja olet siis 30 :) Vai onko sinulla synttärit vasta 23.4 tai 24.4 tai 25.4?
Harhaluulohan se onkin.
Ihminen, jota nainenkin edustaa, (Tiedoksi kilteille ja kunnollisillekin) ihastuu toiseen ihmiseen sellaisena kun tämä on, ei niinkään hänen naisen vuoksi tekemiin tehtäviin ja tekoihin.
Ihmisen mukavuus ja sopivuus tulee hänen persoonastaan itsestään ja on pysyvää. Buhahaha joskus kyseli herrasmiesmäisyyden perään täällä. Sehän on halua tehdä hyvää ihmisille, ilman vaateita saada itse mitään tilalle. Nyt tämä kirjoittelu täällä osoittaa, että ollaan kilttejä naisille siksi, että halutaan jotain takaisin...vaikka sitä pillua sitten...niin ei se ole pyyteetöntä. Se on vaihdantataloutta. Ehkä se maksullisiin meneminen on se sellaisten juttu.- eqerhererhqerhqr
Kyllä se on niin ettei mikään piirre välttämättä ole pysyvää. Sitäpaitsi eipä sitä heti tiedä millainen joku on oikeasti, monista ulkoisesti kilteistä löytyy paskiainen sisältä, kylmän ulkokuoren sisältä taas voi löytyä lämmin ydin yms.. Mutta ihmiset myös muuttuvat.
Ei pillu ole mikään palkinto, se on sukupuolielin jota yleensä käytetään rakastamansa ihmisen kanssa toisistaan nauttimiseen ja lisääntymiseen.
Ei peniskään ole mikään palkinto vai onko? Ei minusta ole, se on ylipäänsä mielenkiintoinen vain ihmisesessä, joka on muutenkin mielenkiintoinen ja rakas. Kenenkään merkityksettömän sukupuolielimet ei kiinnosta tippaakaan. Ei ne tule edes mieleen!
Pahoittelen, jos omaan erilaisen näkökulman asiaan...
Kyllä sen naisen voioi löytää ja napata nimenomaan hyvillä ja kunnioittavilla käytöstavoilla. Mutta sen verran kannattaa rohkaistua, että uskaltaa ilmaista mielenkiintonsa...- palkkiopillunmetsästäjä
On se Pillu palkinto. Ainakin ns. kiertopalkintotytöiltä
--Napakympissäkin sain palkinnoxi Pilluakin
tästä naisesta Isis maxaa miljoonan$ palkinnon
https://www.youtube.com/watch?v=lkpTA1HladY - Tuoreetmunat
Tunnen kiertopalkintopoikiakin.
- ekapalkinto
Tuoreetmunat kirjoitti:
Tunnen kiertopalkintopoikiakin.
Gnuk esiintyy narsisitina sellaista
mutei yxikään nainen huoli pälvkaljuista juoppoa
Meni kerran Rovaniemeen treffille
mut sammui jo Pasilassa putkaan
- Luonnon_laki
Tämä kannattaa jokaisen suomalaisen nuoren miehen pitää mielessään. Elämä on jatkuva taistelu -päivisin leivästä ja öisin lihasta. Lohdutuspalkintoja ei tässä pelissä tunneta.
.. Taas Näitä.. MrNiceGuy (Eli TekoKiltti) juttuja.. Ne vasta monet "jänniä" onkin.. ;P
- hulluko.olet
Miksi pitäisi? Ei pillu ole mikään palkinto.
Naiset käyttää hyväksi kiltteyttä ja mukavuutta juuri niin paljon kuin antaa niiden sitä tehdä. Prismat on täynnä miehiä, joita pidetään kynnysmattoina.
- IKIsinkkunainen
Miksi mies haluaa parisuhteen kun tuntee olevansa kynnysmatto? Täälläkin miehet valittaa jatkuvasti ettei nykynaiset halua lapsia eikä parisuhdetta. Nuo prismassa perheensä kanssa asioivat miehet on siis kuitenkin onnettomia kynnysmattoja?
Mies ei ole koskaan tyytyväinen elämäänsä.
Jos nainen löytää kiltin miehen niin se on hyväksikäyttöä, jos jännämiehen niin se tarkoittaa ettei nainen halunnut kilttiä miestä. Hohhoijaa taas. IKIsinkkunainen kirjoitti:
Miksi mies haluaa parisuhteen kun tuntee olevansa kynnysmatto? Täälläkin miehet valittaa jatkuvasti ettei nykynaiset halua lapsia eikä parisuhdetta. Nuo prismassa perheensä kanssa asioivat miehet on siis kuitenkin onnettomia kynnysmattoja?
Mies ei ole koskaan tyytyväinen elämäänsä.
Jos nainen löytää kiltin miehen niin se on hyväksikäyttöä, jos jännämiehen niin se tarkoittaa ettei nainen halunnut kilttiä miestä. Hohhoijaa taas."Jos nainen löytää kiltin miehen niin se on hyväksikäyttöä, jos jännämiehen niin se tarkoittaa ettei nainen halunnut kilttiä miestä. Hohhoijaa taas. "
Ei kiltin löytäminen sinällään ole hyväksikäyttöä. Mutta koska kiltteys ei takaa arvostusta ja kiltteyden vuoksi miehestä ei arvostuksen puutteesta huolimatta erota, niin tilanteeseen vain "ajaudutaan".
Jännämiehelle sopii nainen kuin nainen, mutta kiltin pitää valita ja toimia oikein.
Tämä on se aihe, josta olen tehnyt parikin postausta.
Aloittaja esitti asian vahvasti provosoiden, mutta asiassa on vinha perä. Tuskin kukaan nainen haluaa tulla hakatuksi, mutta niissä jännämiehissä on paljon niitä piirteitä, jotka saavat naisen pöksyt kostumaan.
- Aloitteentekokyky. Kun mies tulee ja vie, ei naisen tarvitse itse ottaa vastuuta aloitteista tai yleensäkään elämästään.
- Tietynlainen agressiivisuus. Se antaa naiselle turvallisuuden tunnetta (valheellista) kun ajattelee, ettei kukaan uskalla nyt tulla häntä puristelemaan, tms.
- Suuret tunteet. Jännämies on herkkä. Kiihtyy 0-100 salamannopeasti. Kun on kivaa, mikään ei ole niin kivaa. Kukaan nainen ei ole niin kaunis, kuin jännämiehen nainen. Jännämies itkee suuria katumuksen kyyneleitä, kun on pannut naapurin Janicaa tai lyönyt omaa naistaan ja lupaa ettei ikinä enää.
- Nainen tuntee itsensä tarpeelliseksi. Hänen kauneutensa ja hyvyytensä parantaa jännämiehen. Siitä tulee elämän tarkoitus.- kunnon_nainen
On helppo tajuta miksi olet neitsytsetämies.
kunnon_nainen kirjoitti:
On helppo tajuta miksi olet neitsytsetämies.
Kun et mitään muuta keksinyt, niin yrität sitten nolata ja häpäistä. Tyypillistä naisten ja valkoritarien taktiikkaa.
- Miestenasenteet
Yogamies kirjoitti:
Kun et mitään muuta keksinyt, niin yrität sitten nolata ja häpäistä. Tyypillistä naisten ja valkoritarien taktiikkaa.
Onpa helppoa jatkaa taas sinkkuna. Vilkaisee palstaa ja huomaa miten mukavaa on elää ilman miestä.
- edesKerrann
Aloittaja ei ole kokenut että parisuhteessa nainen todellakin palkitsee miestä kuten koiraa .
- rivgmefim
No ketkä tuota harhaa ylläpitävät? Miehet itse sitä kuvittelevat, naiset eivät edes väitä tuollaista. Mutta kun "kiltit ja kunnolliset" ovat päähänsä saaneet, että pillu on (tai sen pitäisi olla) palkinto hyvästä käytöksestä niin eivät he siitä luovu, vaan känisevät kun naiset eivät annakaan sitä palkintoa.
Pillua saa kun saa naisen pöksyt kostumaan. Kiltteydellä ei saa. Kiltteydellä saa naisten kunnioituksen ja ehkä ystävyyden, mutta ei pillua.- matriarkaattinenkoneisto
Ei pidä paikkaansa. Harhaa kylvävät eniten poikien äidit ja muut naiset, sekä vässykkä aisuri isät.
Blaa blaa mitä paskaa taas...
Ei naisiakan kiltteydestä palkita.
Väkivaltaiset miehet ovat tylsäpäisiä, käyttävät nyrkkejään kun eivät keksi sanottavaa.. Tai jankkaavat yhtä ja samaa jatkuvasti.
Väkivaltaisia miehiä löytyy joka yhteiskuntaluokasta, ja yleensä ensimmäinen isku tulee naiselle täysin yllätyksenä. Sovinistisuus ja muut konservatiiviset arvot ovat yksi hälyttävimpiä piirteitä miehessä.- narsistisetfeministit
Blaa blaa mitä paskaa taas...
Väkivaltaiset naiset ovat tylsäpäisiä, käyttävät nyrkkejään jos pystyvät ja muuten henkistäväkivaltaa kun eivät keksi sanottavaa.. Tai jankkaavat yhtä ja samaa jatkuvasti.
Väkivaltaisia naisia löytyy joka yhteiskuntaluokasta, ja yleensä ensimmäinen isku tulee miehelle täysin yllätyksenä. Feministisuus ja muut miesvihaiset arvot ovat yksi hälyttävimpiä piirteitä naisessa. narsistisetfeministit kirjoitti:
Blaa blaa mitä paskaa taas...
Väkivaltaiset naiset ovat tylsäpäisiä, käyttävät nyrkkejään jos pystyvät ja muuten henkistäväkivaltaa kun eivät keksi sanottavaa.. Tai jankkaavat yhtä ja samaa jatkuvasti.
Väkivaltaisia naisia löytyy joka yhteiskuntaluokasta, ja yleensä ensimmäinen isku tulee miehelle täysin yllätyksenä. Feministisuus ja muut miesvihaiset arvot ovat yksi hälyttävimpiä piirteitä naisessa.Aha.
Mutta väitän kyllä, että siinä missä on paljon yksinäisiä öykkäriäijiä, niin vastaavia naisia saat etsiä vihikoirien kanssa..
Kyllä näille pippurisille, tulisille, diivailijoille ja muuten vain viirapäisille naisille aina löytyy ottaja. Juopoista puhumatta.narsistisetfeministit kirjoitti:
Blaa blaa mitä paskaa taas...
Väkivaltaiset naiset ovat tylsäpäisiä, käyttävät nyrkkejään jos pystyvät ja muuten henkistäväkivaltaa kun eivät keksi sanottavaa.. Tai jankkaavat yhtä ja samaa jatkuvasti.
Väkivaltaisia naisia löytyy joka yhteiskuntaluokasta, ja yleensä ensimmäinen isku tulee miehelle täysin yllätyksenä. Feministisuus ja muut miesvihaiset arvot ovat yksi hälyttävimpiä piirteitä naisessa.Sä taidat muuten kuulua näihin äijiin, joilla ei omat sanat riitä..
Muutenkin tää palsta on osoitus siitä, että pahimpia mulkkuja ei yksikään nainen huoli..
Ongelma onkin se, että jotkut mulkut osaavat aikansa teeskennellä mukavaa.. Ja nuo tyypit taas etsimällä etsivät niitä kaikista kilteimpiä ja herttaisimpia tyttöjä, joita manipuloivat..Ei ole ensimmäinen kerta kun olen jonkun ätmipaskan kuullut täällä etsivän alistuvaa naista..
- ehrhadrfharharfafh
Kun ajattelee niin milloin kiltteys ja mukavuus ovat olleet kannattavia ominaisuuksia, esimerkiksi menestyäkseen on aina tarvittu jonkinlaista kovuutta ja julmuutta.
Mutta suurin osa ihmisistähän ei ole kumpaakaan ääripäätä, kilttejä tai pahoja, vaan jostain siitä keskeltä.- huonojaominaisuuksia
Ne eivät olekaan kannattavia ominaisuuksia. Kova maailma vaatii kovuutta.
- Kiltti-Ja-Kunnollinen
Dark fear poistaa viestejä koska on jännämies eikä halua tulla tunnistetuksi. Jännämies darkista ei saa puhua palstalla.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle743850Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1873100Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖472966Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle572461Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3632260- 1601880
- 781575
- 331485
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231398Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.391372