Hei,
Olen rakentamassa omakotitaloa ja perustin siihen liittyen blogin. Talo tulee suurelementeistä ja toimitus on viikolla 24/2018.
Vaikka talo tuleekin elementeistä, tullaan paljon tekemään itse ja koska nuoria ollaan budjettikin yritetään pitää kohtuullisena.
Olisin otettu, jos teitä rakentamisesta kiinnostuneita löytäisi myös blogin ja instagramin puolelle kommentoimaan ja kertomaan omia kokemuksia rakentamisesta.
Blogin osoite: http://www.raksablogi.fi
ps. sattui pieni tuuri tuon domainin kanssa ;)
Raksablogi.fi - Blogi omakotitalon rakentamisesta
2
495
Vastaukset 2
- Raksablogi.fi
Hei,
Nyt on sokkelin muurauksessa päästy jo hyvään vauhtiin. Muurauksesta asiaa blogissa.
Mikäli aihe kiinnostaa, seuraa myös instagramissa. Käyttäjä on: Raksablogi - jae.mar
Moikka
Itse olen harrastanut bloggaamista viikon...
Bloggaamista voisi kohdallani pitää Facebookin korvikkeena. Blogia kehtaa päivittää useammin, blogin päivittämisestä ei lähde ilmoitusta kaikille kavereille.
Blogi on eräänlainen uusi nykyaikainen ja julkinen päiväkirjani.
On ihana käydä kurkkimassa muiden blogeja ja nähdä sekä kommentoida muiden ajatuksenjuoksua.
https://tuulikkik.blogspot.com/?m=1
Yllä blogini, jota saa käydä kurkkaamassa 😊😊
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 76936
- 113819
- 143784
- 38738
- 70647
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40629Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu179556- 32549
Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja58513Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti46512- 65506
- 78498
Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35484- 38457
- 41446
- 45443
Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i1443Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa31436Hei, alettaisko oleen yhdessä?
Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys74436Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks61430