Kyllä tulisi matalapaineinen olo, mikäli olisin erehtynyt harvomaan metsäni: silloin puut lihoisivat läskiksi paljon nopeammin kuin oikein on. Vähän sama kuin kuntoilija turvottaisi itsensä anabolisilla mömmöillä. Miksi tätä kuitenkin tehdään? Osa siksi kun ylhäältä "käsketään" ja "virallisesti" niin kuuluu tehdä. Osa siksi että saisi jonkun vuosikymmenen aiemmin jotain tuloa puista (että saa sitten sen uuden peltikotterlon pihalleen hapantumaan).
Metsieni puut ovat tiukkasyistä ja sutjakkaa "juoksevaa" laatua, Miten se on aikaansaatu? Olen vain istuskellu ja pyöritelly peukalootani; hyrissyt hiljaksiin. Metsä hoitaa ihan itse itsensä.
Höttöpuinen mehtä, eikä :(
todenpuhuja
5
278
Vastaukset
- asdffdytujio
saattaa epäonnistuakin peikaloitenpyörittelijä
- taas.mennään
Jahas, taas on voimia kerätty jankkaamisen jatkamiseen.
Voimia ja hyvää kevättä sitten vaan agendasi ajamiseen. - todenpuhuja
"Totuuden saa aina sanoa." ;-)
- vedäoksaankokoituhippi
...jahas ituhippi taasen alkoi vänkäämisen.
- PorskuttavaKepu
Torenpuhujalle laitoon sahajauhoja suuhun ja ny sitä juttua ei löyry mistää. Mitäs lehristön vapautta tämä tällainen on?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741