Selvänäkijä saattaa katsoa.

selevänäkijä

Lyhyt,tarkka kertomus asioistasi niin jatkan tarinaa kysymykseesi,kunhan kerrot esitietoja ensin,katson onko näkymiä tilanteeseesi.

13

258

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiitoskysymästä

      Masennus tulee aina takaisin, vaikka kaikki asiat ovat hyvin, tekemistä riittää, elämä on värikästä, matkustelen ja ystäviäkin on. Kirjoitan kirjaa elämästäni miten sen mahtaa käydä, saanko julkaistua? Miten järjestömme toiminta tulee etenemään?

    • surutar

      Keski-ikäinen nainen, työkyvyttömyyseläkkeellä. Nyt talous, riittääkö rahat arjen pyöritykseen, kestääkö ihmissuhde, joka on kestänyt jo jonkun aikaa ja asumismuoto, joudunko muuttamaan. Nämä asiat mietityttää?

    • huijaustakaikki

      He he, koita nyt nähdä ihan esitietoja asioita. Se antaa niinkus paremman kuvan kyvyistäsi.

    • ikävä

      Tässä se nähtiin taas että ei täällä enää ns näkijät oikeasti ilmoittele,peräkkäin vitsijä kysyjien kustannuksella mikä tuntuu kurjalta.

    • turhia-aloituksia

      Ylläpito voisi siivota nämä trolliennustajat pois.

    • En ole voittanut vielä lotossa, joten näkijäksi voit helposti todentaa itsesi jakamalla oikeat numerot.

      Ihme kyllä, näkijät eivät käytä tätä mahdollisuutta omaksi hyödykseen, vaan pyrkivät rahastamaan väärillä numeroilla.

      • Kristalliboltsi

        Kyllä me nähdään ne oikeat numerot, mutta sitten kun se kone rupeaa pyörimään niin ne boltsit vaihtaa joteski paikkaa ja siks se meidän näky menee förbii


      • k_alaVoima
        Kristalliboltsi kirjoitti:

        Kyllä me nähdään ne oikeat numerot, mutta sitten kun se kone rupeaa pyörimään niin ne boltsit vaihtaa joteski paikkaa ja siks se meidän näky menee förbii

        Urpå...!!! Juntti-akka linssin takaa ja edestä,todellinen linssiLUDE,verenimijäpaska


    • vaimo

      Perheellinen kolmekymppinen nainen, näkyykö meille lisää lapsia? Lisäksi uraani ja työhöni liittyvät asiat kiinnostavat. Mitä näet työasioitten tulevaan?

    • Ruusutarha

      Mietin kannattaako tässä vielä lapsi hankkia? Olen 80-luvulla syntynyt yhden prinsessan lapsi. Mitä muuta näet tulevaisuuteni tuovan?

    • Kruunu

      Olet äitinä vastuuntuntoinen ja rauhallinen,toinen tenavakin olisi mahdolisuus ja sisar esikoisellesi,miksi ei...ja se että mikä sun sydämesi sanoo tähän suureen vastuulliseen asiaan on se oikea-ja lapsella täytyy olla vakaa tausta ja isä ,sellainen joka ottaa vastuunsa myös erotilaneteessa että lapset ei jää ilman isää,heistä tulee usein juurettomia ja hyväksikäytön uhreja kun ei tiedä miehen mallista ja isällisen ihmisen oikeista neuvoista tulevaa varten. Lapsia ei kannata hankkia heikolla älyllä ja edesvasttuuoman henkilön, niillä ei ole tulevaisuutta koska joudutaan ottamaan tyhmien vanhempien takia huostaan,niissäkin on suuria tasoeroja,lasten sijaiskodeissa ja laitoksissa.

    • kyynel5ilmä

      Onneton olen ollut jo vuosia, vaikka paljon olen yrittänyt. Minusta on tullut syrjäytynyt, minulla ei ole yhtään ystävää enää, kaikki ovat "pettäneet". Perhe on myöskin kamala, en voi luottaa siihen että saisin sieltäkään tukea tai rakkautta ja elämäni tärkein ihminen on hyljännyt minut. En mikään täydellinen ihminen ole, mutta omasta mielestä enemmän hyvä kuin paha enkä ole tällaista ansainnut. Ei suju myöskään työ- ja raha-asiat, eikä varsinkaan rakkausjutut, mutta niistä en kauheasti enää edes haaveile, olen ruma ja rupsahtanut, ei minua kukaan kiva voisi edes huolia. .Onko tämän kaiken jälkeen edes syytä elää?

    • Kruunu

      Oletkohan liian luottavainen ja kiltti heitä kohtaan ketkä pettävät? Sinua on helppo jyrätä koska et ole ns kovettanut maskiasi ja liian avomielinen asioissa. Älä luotakaan pettureihin ja oitis uusiin ihmisiin,ota valta nyt itsellesi takaisin ja jätä huonot seurat. Aina ei läheisiltäkään tukea heru eikä he ole sitä luottoa anasianneetkaan joten nyt pallo omaan käteesi,eli tee omia juttujasi,älä enää anna muiden määritellä itseäsi ketkä jyräsivät itsetuntosi. Kukaan ei ole ruma, ja se sisäinen uusi voimasi jätettyäsi huonot ihmiset taaksesi ,kasvaa. Neuvoisin että ota ylepsytesi takaisin, varaa aikaa ihan ammattiihmiselle jolle purkaa oloasi. Ala harrastamaan kävelyä ulkona iteksesi ,omien ajatusten kanssa ja aisti luontoa ,näet ihmisiä sielläkin. Ehdotan,mene jonnekin ravintolaan jossa on iltaisin karaokea-kuuntele musiikkia, tarkkaile ihmisiä ja keskustele jos miellyttävää juttuseuraa löytyy,repäise oma mukavuusalueesi ja laula joku kiva laulu ja nauti! Älä juo alkoholia päihtymistarkoitukseesi jotta konrtolli ja elämys ei pilaannu. Minut on tallattu useaan kertaan ja olen hyl'nnyt oitis sellaiset ihmiset tyystin,numeron vaihtanut, katkaisuut täysin ilkeisiin ja pettureihin välit,se puhdistuu siitä se oma eheytminen. Sun oppi on juuri tämä-oma itsekunniotus ja pahasta pois päästää irti-se tuo voimaa ja poistaa negatiiviset ajatukset,tulet vielä vahvistumaan mutta älä enää lannistu ja luota helpolla ihmisiin,luota ensin itseesi ja keskity oman elämäsi puuhiin, olen kokenut samaa ja siitä selviää-kun jättää ileuät ihmiset taakseen,olkoot he siskoja tai vanhempia tai kavereita,ei niillä ole mitään tarkoitusperää kuin alistaa .Olen saanut aina uusiamahdolisuuksia ja ihmisiä ,sulkemalla ikävät ihmiset,uusia aina tulee hetken päästä.Mieluummin yksin onneton kuin kaksin tai huosossa seurassa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      279
      5266
    2. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      60
      4872
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      96
      3784
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      52
      2790
    5. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      22
      2327
    6. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      47
      1898
    7. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      119
      1819
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      99
      1556
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      71
      1115
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      153
      1104
    Aihe