Kantasataman Outlet melkein valmis

Paljon on siellä tehty ja melkein kaikki on jo avattu siellä. Joihinkin kohteisiin vielä yäytyy löytää tehokas yrittäjä, mutta hanke on niin loitava että varmasti kaikki saadaan kesäksi kuntoon ja turisteilla on hyvä kohde käydä tutustumassa ja se on Kotkan hyvä menestys ja kaupunki lähtee hyvään nousuun.
8200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Täytyykin mennä Mustin kanssa shoppailemaan niihin lukuisiin liikkeisiin. Musti tarvitsee uuden punaisen takin ja liivin.

Äänestä

Vain sahuri-sawyer on kateissa.

Äänestä

Kävin katsomassa ja Hyvässä mallissa oli rakentaminen. Enää ei puutu kuin loppujutut niin satama on juhlakunnossa ja kyllä siellä varmasti viihtyy kaikki turistitkin kun on tosi monipuolinen rakennus systeemi tehty ja enen kaikkea hyvän näköinen hienosti tehty.

Äänestä
  • Geeli tukat siirtyy basaarista ja valtaa koko paikan.

    Äänestä

Saako huoneen varattua jotain kautta?

Äänestä

Pano tiloja siellä on, mutta niitä ei kaikille järjestetä. Täytyy tuntea bilettäjä niin sitten jos on vapaana, voi saada muutakin kun huoneen.

Äänestä

Miksi risteilylaivojen varustamon nettisivuilla Suomessa pysähtyvien laivojen kohdalla on Helsinki, eikä Kotka? Ensi kesänähän niiden piti pysähtyä Kotkassa! Sieltä ne asiakkaat tulevat

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tyytyväinenkotkaan kirjoitti:

Paljon on siellä tehty ja melkein kaikki on jo avattu siellä. Joihinkin kohteisiin vielä yäytyy löytää tehokas yrittäjä, mutta hanke on niin loitava että varmasti kaikki saadaan kesäksi kuntoon ja turisteilla on hyvä kohde käydä tutustumassa ja se on Kotkan hyvä menestys ja kaupunki lähtee hyvään nousuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu