Pitääkö Kiemunki erottaa?

Iisakki Kiemunki on osoittautunut todelliseksi taparikolliseksi. Voiko tällainen henkilö enää jatkaa KHKS:n tiedottajan pestissä, jonka hän sai palkkiovirkana kyseenalaisten junailujensa ansiosta?


EI voi.

Kiemunki olisi syytä erottaa välittömästi, että hän ei ehdi tekemään enempää rikoksia. Hyvä veli -verkoston olisi vihdoin ja viimein avattava silmänsä. Hämeenlinna ei tarvitse enää Kiemungin tuhoavaa vaikutusta. Kiemunki voisi lähteä vaikka niin pitkälle, missä pippuri kasvaa.
26656
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Hys hys. Krtovat kadulla että hyvätveljet olisi järjestänyt tytöpaikan. En usko hyviinveljiin , kyllä se työpaikka on ansaittu, vai mitä mieltä olette. Mutta niin rötee äijä kuulemma on että ei tervehdi edes työtovereitaan. En ymmärrä mistä tämäkin herra voi olla rötee.

Äänestä

Sälli ja trollo pitää molemmat pidättää virastaan heti, eikä heitä saa enää päästää sosiaali- ja terveystuotannon tonteille.

Kuka viranhaltija voidaan todeta ottaneen vastaan tietoja näiltä tahoilta voi päätyä leivättömän pöydän ääreen selostamaan tuomarille ja kaupunkilaisille toimintansa vastuullisuutta, eettisyyttä ja oikeellisuutta. Se on täysin julkinen istunto.

Äänestä

Moikka Kari

Äänestä
  • Iisu olekko se sää?

    Äänestä

  • No vittu Sankari, mun täytyy alkaa sitten kanssa menestyväksi yrittäjäksi kuten sinä. Miten bisneskumppanit luottaa suhun nykyään, kun on ollut kaiken maailman vuotohommeleita ja tuomioita?

    Äänestä

Näiden huijareiden tehtävä on romahduttaa luottamus paikallisiin julkisiin sosiaali- ja terveyspalveluihin. Mutta kun menet "yksityiselle" (esim. mehiläinen) niin samat koijarit tulevat sitten siellä vastaan kallonkutistajineen.

Tämä on mahdoton tilanne emmekä me kaupunkilaiset hyväksy tätä peliä.

Äänestä
  • Käy kallonkutistajlla paljon. Sama kuka on. Luulet olevasi me.

    Äänestä

  • Siellä paikallisen sosiaali- ja terveysalan keskiössä oleva myyrä taas uhoaa kustannuspaikaltaan. Tuo on teidän "arkkiatri".

    Ennenkuin huijarit suljetaan sosiaali- ja terveystuotannon ulkopuolelle, meidän perhe ei paikallisiin palveluihin koske. Tiedän monia muitankin, jotka kuvion selvittyä eivät täällä palveluja enää käytä.

    Tämä on mahdoton ja sietämätön tilanne - puolueet romahduttavat palvelut ja pakottavat "yksityiselle", jossa sitten ovat taas siellä.

    Äänestä

Kieltäydymme kaikista paikallisista sosiaali- ja terveyspalvelujen käytöstä kunnes sälli ja paskotrollo on ajettu sieltä pois ja varmistettu ettei näillä huijareilla ole pääsyä tietoihin tai eivät komenna lääkäreitä tai hoitajia.

Jos näitä palveluja yritetään tyrkyttää väellä ja voimalla, saa peräänsä asianajajan.

Äänestä

Potkut perseelle ja nopeasti

Äänestä
  • Kari Ilkkala joutui jo jättämäään politiikan kovan SCC tuomion jälkeen.

    Äänestä

  • Niin Iisakkikin!

    Äänestä

Kaksi tuomiota jo tullut ja kolmas kai tuloillaan. Ei kovin hyvältä näytä ja mies toimii edelleen virassaan. Tämmöinen onnistuu ilmeisesti vain puoluekirjan tukemana.

Äänestä
  • Tarkoitat tietysti Kari Ilkkala sai SCC casessa kovan tuomion.

    Äänestä

Ennemmin taitaa koko sairaanhoitopiiri hajota kuin Kiemunki suostutaan erottamaan.

Äänestä
  • Piiri ei hajoa eikä Iisakki Kiemunkia eroteta. Syytäkään ei ole kumpaankaan.

    Äänestä

  • Jokainen joka asioi kanssasi viran puolesta haastetaan käräjille ja haetaan lähestymiskielto. Ne ovat julkisia istuntoja - kaupunkilaiset saavat tietää mitä peliä täällä pelataan suljetulla sektorilla.

    Ja on pelattu pitkään.

    Äänestä

Iisakki on suuri nolla, ei mitään muuta eikä koslaan ollutkaan. Läppää heittää mallikkaasti, siinä sen osaaminen.

Äänestä

Huijarit pitävät kaupunkilaisia panttivankeina sosiaali- ja terveyspalvelujan kautta muodostaen suljetun rosvosektorin. Vaaleilla valitut edustajat eivät pääse rosvoihin käsiksi, mikä edellyttäisi lakimuutoksia.

Arvatkaa haluaako puolueet ja muut poliittiset rikollisjärjestöt muuttaa niitä lakeja?

Hei kaupunkilaiset, se on teidän elämä ja terveys mikä on kaapattu partisaanien toimesta.

Äänestä
  • Kaappasin

    Äänestä

Iisakki on paatunut rikollinen.

Äänestä
  • Et itse valetta keksinyt

    Äänestä

Iisakin tapa haalia luottamustoimia kaksin käsin oli suorastaan törkeä. Mennävuosina ajattelin, että onpa siinä ehtiväinen ja pätevä kaveri, kun ehtii hoitaa niin monta tehtävää. Siinäpä se, ei pystynytkään hoitamaan. Tiedotushommatkin tökkivät nykyisin, kun on vaan tarve itkeä joka ikiseen mediaan. Laillinen rahakeräys miehen hyväksi ei tosin ole, mutta sääliseksiä saa Iisakille antaa, jos niin haluaa. (wink wink kaikki Iisakkia tukevat anteliaat rouvat ja kundit myös.)

Äänestä

Juuri niin! Käsittämätöntä miten yksi härski toimija saa aina vain hillua päätöksenteossa! Mutta eihän hän hyväpalkkaisesta suojatyöstään mihinkään lähde!

Äänestä
  • Et ymmärrä koska Kari Ilkkala pakkoerosi kovan SCC tuomion takia

    Äänestä

Et ymmärrä koska Kiemunki pakkoerosi kovan SCC tuomion takia

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiemunkiulos kirjoitti:

Iisakki Kiemunki on osoittautunut todelliseksi taparikolliseksi. Voiko tällainen henkilö enää jatkaa KHKS:n tiedottajan pestissä, jonka hän sai palkkiovirkana kyseenalaisten junailujensa ansiosta?


EI voi.

Kiemunki olisi syytä erottaa välittömästi, että hän ei ehdi tekemään enempää rikoksia. Hyvä veli -verkoston olisi vihdoin ja viimein avattava silmänsä. Hämeenlinna ei tarvitse enää Kiemungin tuhoavaa vaikutusta. Kiemunki voisi lähteä vaikka niin pitkälle, missä pippuri kasvaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu