Stressiherkkyys

anon88

Onko kenelläkään kokemusta että sellaiset "feminiiniset hermoilupiirteet" ovat haitanneet elämää liikaa, siis jos joutuu ajattelemaan useampaa asiaa yhtä aikaan alkaa tulla sellaisia selvästi "poikkeavia piirteitä" asioissa, jotka eivät ole heteroille yhtään mitään. Alkoi näkymään joskus murrosiässä koulutehtävien muuttuessa haasteellisemmaksi. Hieman noloa aina miesporukoissa.. Miten tuossa voisi kehittyä? Tekniset asiat kiinnostaa mutta aivot iskevät paniikkihäiriön kaltaisen tilan päälle.. Alkaa kuitenkin ikääkin olla.. Ärsyttävää.

3

207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pienryhmä

      Eli mitä tehtäviä et tajunnut?

    • anon88

      Olen vähän huono selittämään tuota koko asiaa.. odotellaan jos joku ymmärtäisi mistä puhun.

    • Anonyymi

      Ei liity homona olemiseen mitenkään. 1800-luvulla tosin naisia suljettiin laitoksiin neuroottisuuden takia mut ei oteta sitä mukaan 2000-luvulle. Jännittäminen ja siitä johtuva sekoilu saadaan hallintaan kun saat siihen vähän ammattiapua. Siihen on myös ihan lääkettäjota joskus vlidaan määrätä kun menee vaikka vetämään telinevoimistelusetin olympialaisiin.

    Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      8088
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3882
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1906
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1360
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      1193
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      31
      1099
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      11
      925
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      847
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      822
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      787
    Aihe