Vuoden 2018 Pro Kokemäki palkinto annettava ehdottomasti Kokemäkeläinen lehden päätoimittajalle Tuomas Kuhalaiselle. Jos joku niin hän tuonut Kokemäkeä esille, tarttunut asioihin joihin moni ei uskalla. Ollut tekemässä Kokemäestä parempaa paikkaa asua ja olla, välillä pikkujutuilla ja välillä hieman isommillakin. Nyt on Kokemäen kaupungin näytettävä, että emme hylkää, vaan päin vastoin tuemme nuorta päätoimittajaa, joka on joutunut kovan lokakamppanjan kohteeksi. Ja vain siitä syystä, että hän puolustaa sananvapautta, ja on tuonut haittamaahan muuton aiheuttamat ongelmat rohkeasti esiin.
Pro Kokemäki
11
2066
Vastaukset
- HyväLehti
En ole kokemäkeläinen, mutta luen mielenkiinnolla Tuomaksen juttuja. Siinä on loistava nuori päätoimittaja!
- entinenkokemäkeläinen
Ihan noilla ansioilla ei vielä ole syytä antaa palkintoa, Jos osaa arvostella maahanmuuttajia, niin se ei ole ansio vaan tietämättömyys ja erittäin häilyväistä elämäntuntemista.
- Toinenentinen
Jokohan Välkkysen Matti on palkintonsa saanut. Olisi aihetta. Tämä nuori päätoimittaja voisi kartuttaa elämänkokemusta ennen kuin ryhtyy kriittisesti arvostelemaan milloin ketäkin-
- rajakkiunelmia
Ai rajakille joku palkinto? Ei kiitos. Toisi mieluummin esiin Kokemäelläkin runsaslukuisesti asuvien päihde- ja mielenterveysongelmaisten sekoiluja. Ainiin, mutta siinä on ihmisryhmä , josta ei saa sanoa pahaa sanaa, tai muuten porukka suuttuu. Matujen syyksi vain kaikki.
- suvakkiunelmia
Taitaa Jessikka Arolla olla taas huumeputki päällä, kun täytyy käydä Suomi24 sessakin haukkumassa sananvapautta puolustavaa nuorta toimittajaa.
- hfadsg
Aikamoinen pohjanoteeraus tältä narkomaanilta kyllä, täytyy sanoa.
- jisdjfgjioap
Jälleen kirjoitti erittäin hyvän artikkelin tuosta Jakamisen paikan eli Bazaarin jälkipyykistä. Ilman muuta Pro Kokemäki palkinto pojalle, on sen ansainnut. Oman maineensa kustannuksella pyrkii mediallaan luomaan parempaa maailmaa.
- Sananvapaus
Hieno nuorimies joka ei pelkää tarttua aiheisiin joista tyhjäntoimittajat vaikenee! ARVOSTAN!
- POPS
Naurun alaiseksi saattaa koko kylän noilla lehtijutuillaan. Taisi unohtaa mainita oman rattijuoppoutensa.
- Vares
Rohkea toimittaja joka uskaltaa kertoa miten asiat ovat,sehän on toimittajan tehtäväkin tuoda totuus esille.Ei ne epäkohdat sillä muutu että laitetaan pää pensaaseen.
- urellaantiatoo
Mikä semmonen palkinto on? Rahaako?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?1022246- 1041674
- 821347
- 1281343
- 1171246
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘641118Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis631091- 511037
- 36962
- 33834