karmalle

Näin vastauksesi täällä jollekin, oletko uusi näkijä vai vain ystävällinen sielu vai kenties molempia samaan aikaan?
Kokeilen nyt kumminkin ja kysäisen sinulta jos vaikka näkisitkin, näetkö minulle jatkuuko tämä yksinäisyys pitkään, olisin niin valmis jo kainaloon, ikävissäni tätä kirjoitan.
4285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Käytän tarot-kortteja,mietin ja etsin yhteyttä henkilöön ja saan vastauksia.
Sinun kohdallasi tilanne on niin,että heti kun lakkaat etsimästä,löydät! Tee pikku risteily silmät ja sielu avoimena.Olet ehkä liian ripustautuvainen,pelotat miehiä siten.Hanki harrastus ja elä! Kun tämän ristiverisen miehen näet,kaikki loksahtaa aikanaan paikoilleen.Pidä huolta itsestäsi.

Äänestä
  • jaksaisitko vastata minulle.seurusteluni loppui muutama päivä sitten.ikävä on vielä viiltävä.asiat jäivät mielestäni selvittämättä.uskoin todella yhteiseen elämään.

    Äänestä

  • sirpale kirjoitti:

    jaksaisitko vastata minulle.seurusteluni loppui muutama päivä sitten.ikävä on vielä viiltävä.asiat jäivät mielestäni selvittämättä.uskoin todella yhteiseen elämään.

    Teit oikein,ette sovi toisillenne,luottamuspulaa,et olisi tullut onnelliseksi hänen kanssaan.Kipeää tekee jonkun aikaa,mutta vuoden kuluttua koko mies on haalea muisto ja näet kaiken selvemmin.Uusi rakkaus tulossa,olethan nuori,perhekin vielä siintää tulevaisuudessa ja se punainen tupa ja perunamaa tai ainakin ryytimaa.Kokoa sirpaleet ja hymyile,et hajoa.

    Äänestä

  • Kiitos Karma katselmuksestasi, käytät siis tarotteja ja myös jollain lailla "näet", sitaateissa siksi kun sanoit saavasi vastauksia.

    En oikeastaan etsi, vuosia elin tosi itsenäistä elämää viipeltäen siellä/täällä, jossain vaiheessa annoin itseni rakastua ja se oli sitten menoa tälle tytölle kunnes pam, kaikki hävisi kuin tuhka tuuleen, sitä tässä kaipailen, pääsin taas rakkauden makuun ja yksin ei enää olekaan kiva olla mutta kun en haluaisi ketä tahansa. En tunnista itseäni ripustuvaiseksi, voisi olla oikeastaan päinvastoin, mutta onko sekään hyvä.
    Näetkö mitään enemmän tästä ristiverisestä miehestä, sellainen on kyllä mielessäni, ehkä tummempi kuin ristiverinen.
    Viimeinen lauseesi kuulosti vähän pelottavalta, mitä tarkoitit sillä.

    Mutta, jos vielä mitään muuta saat näkyviin, kiitollisena otan vastaan.

    Ja tervetuloa tänne, unohdin sanoa sen aluksi :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


salt & peppar kirjoitti:

Näin vastauksesi täällä jollekin, oletko uusi näkijä vai vain ystävällinen sielu vai kenties molempia samaan aikaan?
Kokeilen nyt kumminkin ja kysäisen sinulta jos vaikka näkisitkin, näetkö minulle jatkuuko tämä yksinäisyys pitkään, olisin niin valmis jo kainaloon, ikävissäni tätä kirjoitan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu