Bussi kentältä Palmanovaan

ehkäbussilla

Ostetaanko bussilippu kuskilta vai automaatista?

8

440

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • palmaaaan

      Ainakin Palman kaupungin busseissa ostin lipun suoraan kuskilta nyt tämän vuoden maaliskuussa. Taxi kentältä keskustaan 22 E. Valkoinen ns lentokenttätaxi luotettava.

    • ehkäbussilla

      Kiitos vastauksesta, eli Palmanovaan taxi sitten arviolta tuplat. Hyvä pitää mielessä tuo valkoinen taxi sillä katsoin bussiaikataulua ja voi olla, ettei välttämättä keretä lähtevään bussiin.
      Saa vinkata muutakin, onko Palmassa jotain tiettyä shoppailupaikkaa tms.?

    • Portopi

      Palman länsilaidalla Palmanovaan vievän tien varrella on Pirtopi-niminen iso ostoskeskus: http://www.portopicentro.es/ Palmanovaan kulkevat bussit menevät satamaa reunustamaa Paseo Maritimoa pitkin aivan ostarin vierestä. Lähin pysäkki on kuitenkin muutaman sadan metrin kävelymatkan päässä, eli ei aivan ostarin kohdalla. Käveltävä olisi siis kaupungin keskustaan päin. Tietysti ostarin edestä voi ottaa myös taksin. Bussilippu Palmanovaan maksoi viime kesänä muistaakseni 1,30 euroa, tai ainakin sinne päin.

    • ehkäbussilla

      Loistavaa kiitos, lisää saa vinkata :)

      • palmaaaan

        Siellä on myös uudempi Palman itäpuolella sijaitseva shopingcenter FAN jonne pääsee bussilla. En vain muista bussin numeroa. Siellä Primark liike josta saa tosihalvalla etupäässä vaatteita. Sama liike esim Berliinissä ja Las Palmasissa ja aina olen tehnyt löytöjä: puuvillaisia t paitoja sukkia ja alusvaatteita..... jos niitä nyt matkan päästä viitsii kotiin kuljettaa. Riippuu mitä haluaa mutta tuossa ostoskeskuksessa kaiken sortin liikkeitä riittää.


    • amalii
    • palmaaaan

      No kaikkihan sen tietää mutta voihan täällä kysyä ja vastata silti....

    • taiKÄVELLEN

      Iltalennolla ainut vaihtoehto on taxi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1377
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      73
      1167
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      78
      832
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      668
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      24
      638
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      616
    Aihe