Jaguar,alfa vaiko kia seuraavaksi?

Mikäolisparas

Kovasti kiinostaisi jaguar. Mutta vaihtoehtoina myös kia optima ja stinger sekä alfa giulia. Selkeästi näistä kia on sisustaltaan laadukkain. Jaguarissa on taas tiettyä urheilullisuutta. Alfa taas on ulkoa hieno mutta sisältä yhtä muovinen kuin jaguar. Kaikkien hinnat noin 45-55tuhatta riippuen varustelusta. Saksalaiset autot toki kiinostaa mutta ei oikein lompakko niihin riitä niin joutuu tyytymään tähän hieman alempaan ns melkein premium luokkaan.

8

400

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heijanäkemiin

      Sulle sopii Trollimobil.

    • Huonoimmatmerkit

      Kia on jaguaria ja alfaa laadukkaampi. Tänään oli juuri 20 epäluotettavinta merkkiä joista epäluotettavin oli maserati, sitten jaguar ja alfa kolmen hännillä...no sitten tuli porsche, land rover, jeep...jne ferrarikin oli aika hännillä. Mutta

      • harmaatojota

        Kun hieman googlea pyörittää, niin löytää sellaisen listauksen kun haluaa ja kaikki ovat iloisia, dorka.
        Itsetunnoton ja ikuinen pelkääjä ostaa "turvallisen" ja samanlaisen kun naapurillakin, eli tyypillistä suomalaista alamaisuuttaja ja nöyryyttä joka aiheuttaa pitkällä aikavälillä katkeruutta kun jäi elämä elämättä ja kokematta.


    • Vuodesta91

      Kannattaa hommata ajokortti ennen kuin sanoo Kiaa ja Jaggea samaksi autoksi. Näkee sen toki päältäkin, mutta koeajo kertoo lisää. Sitten joskus amiksen jälkeen.

    • SulleParas

      BMW Masturbo on sulle oiva peli....

    • Ohhoijaataas

      Kuinka joku idiootti jaksaa, voi,voi,mistä noita idiootteja sikiää.

    • Rotiskot

      Jaguar on kyllä muovinen. Varsinkin uudet XE ja XF on sisustaltaan jopa korean rotiskoja heikompia.

    • jjpasaa

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      272
      3372
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      21
      1853
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      28
      1527
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      84
      1401
    5. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      137
      1048
    6. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      1004
    7. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      64
      869
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      86
      776
    9. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      707
    10. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      51
      686
    Aihe