Selva naxos 9,9hv 2tahtiin lisää potkua

köyhänekakone

Tommosen vanhan prutkun pappa lahjoitti ja kun aloin tutkiin tietoja ko kapistuksesta niin samasta mosasta on ollut 15 hv versio ja tottakai alkoi kiinnostamaan saisko tänkin tehtyä helposti 15 hummasex, eli kuinka
on kuristettu? kone taitaa olla perin harvinainen ku ei netistä löytynyt kuvallisia varaosasivustoja joista olis voinu itte tutkia koneiden eroavaisuuksia. Löytyskö täältä jotain harrastajaa joka tietäs erot. Ei ole rahaa ostaa 15hv konetta ees käytettynä puhumattakaan uuden ostosta kun en oo syntynyt kultalusikka suussa.

12

282

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • Hieman on epäselvästi ilmaistu kuvassa tuon osan sijainti ;) Ettei vaan ole kaasarin takana ja rajoita virtausta ?


    • köyhänekakone

      Auttaisiko jos vaihtaisin suorat putket? Tehoa pitäisi saada.

      • Ota tuo osa pois!


    • heppa-innen

      Pakoputkessa kuristus? Ainakin 20hv Yamaha Autolubessa on pakopuolella prikka. Sen poistolla 20 heppasesta tulee 27,5 heppanen.

    • köyhänekakone

      Ei muuten ole 20hv Yamaha Autolubessa prikkaa pakopuolella. Otappa asioista selvää ennen kuin valehtelet täällä.

      • porari

        juu ei ole prikka kun se kuristus on valussa ja pitääporata auki


    • heppa-innen

      Tasan tarkkaan löytyy sellainen prikka että oksat pois. Ette näköjään tiedä moottoreista mitään

    • köyhänekakone

      Onko tietoa sopiiko jonkun muun merkin ptkurit?

      • Isompiin Selvoihin menee ainakin Yamahan potkurit enkä nyt puhu mistään nelitahtikoneista jotka ovat käytännössä Yamahoita.


      • Len-Setä
        selvatuner kirjoitti:

        Isompiin Selvoihin menee ainakin Yamahan potkurit enkä nyt puhu mistään nelitahtikoneista jotka ovat käytännössä Yamahoita.

        "Käytännössä Yamahoita" tarkoittaa oikeasti että ovat sen saman kiinalaistehtaan saman tuotantolinjan tekemiä josta tulee ulos myös Yamahana myytävät koneet.


    • köyhänekakone

      Haaveena olisi KaMeWa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      123
      1863
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1650
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      51
      1225
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      49
      1108
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      988
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      876
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      876
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      810
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      798
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      38
      797
    Aihe