Enemmistö kansasta vihaa Juha Sipilää

Vain 6% ilmoittaa kannattavansa Sipilän hallituksen politiikkaa. 94 % siis vastustaa ja vihaa Sipilää ja hallitusta.
53667
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 53

Vanhimmat

6%+kansasta+siis+on+tyhmiä+tai+juntteja.

Äänestä
  • Sipilä on uusi Esko Aho!!

    Äänestä

Tämä elää maailmassa, jossa voi tehdä mitä tahansa, kun itseään noin kiihottaa.
Pääministerin turva saa olla varuillaan näistä kin.

Äänestä
  • Mitä?? Avaaja pelkästään totesi silkan faktan ja sinä kuvittelet harhaisessa mielessäsi jo vaikka mitä. Ehkä kannattaa hakea jo jotain apua. Yleislääkäriltäkin saat lähetteen eteenpäin.

    Äänestä

Ylläpito ei osaa tähän suhtautua vakavuudella, antaa jatkaa.

Äänestä

Luulisi Sipilän jo osaavan vetää tilanteesta johtopäätökset ja heittää pyyhe kehään. Toteaisi vain että ei kyvyt riittäneet.

Äänestä

En kutsuisi sitä vihaksi, enemmän taitaa muodostua pettymyksestä ja petetyksi tulemisen "tuskasta", kun Sipilältä odotettiin muutosta poliittiseen kähmintään. Ei tullut muutosta vaan paheni.
Se on vihaa jota palstahäirikkö keputrolli esittää keskustan palstalla demareita, Ay-liikettä, Halosta ja Rinnettä kohtaan. Ne hänen kirjoituksensa ovat silkkaa vihakirjoitusta, mutta eihän ylläpito sellaisesta tunnu välittävän, heistä kai on ihan ok, että mieletään sairas ja vainoharhainen henkilö riekkuu keskustan palstalla demareista, lähes pelkästään valheellisilla tarinoillaan ja tulkinnoillaan.

Äänestä
  • Jotensakin noin. Joillain menee jotenkin yli likimain kaikki asiat. Asiat on jokotai eikä mitään siltä väliltä. Valitettavasti.

    Äänestä

  • onoffkansalaiset kirjoitti:

    Jotensakin noin. Joillain menee jotenkin yli likimain kaikki asiat. Asiat on jokotai eikä mitään siltä väliltä. Valitettavasti.

    Katkeruuden karvas kalkki syö ihmistä.

    Äänestä

  • Tälläkin palstalla on "silkkaa vihakirjoitusta" ja näyttää olevan myös "sairaita ja vainoharhaisia", täällä vain toiseen suuntaan ajattelevia. Mitään varsinaista eroa ei trollien kirjoittelussa ole. Joku tutkija voisi kyllä tehdä mielenkiintoisen väitöskirjan kirjoittajista: vihatekstejä, ei minkäänlaisia todisteita väitteille. Tuollainen viha syö ihmistä sisältäpäin, se on vaikutukseltaan tupakoinnin kaltainen terveyden tuhoaja. Sanoo täti-ihminen, vakavissaan.

    Äänestä

Lestakyrpä ei uskalla kivityspelkonsa takia pitää enää puheita julkisilla paikoilla kaikelle kansalle...

Olisihan se noloa, jos joutuisi kivitetyksi näin lähellä eduskuntavaaleja.

1Äänestä
  • Voi että sinä perseerkki olet uljas ja rohkea !!

    Äänestä

  • hullutvittuun kirjoitti:

    Voi että sinä perseerkki olet uljas ja rohkea !!

    Milloinkas viimeksi olet Lestakyrvän julkisilla paikoilla esiintymässä nähnyt?

    Uudenvuodenjuhlistakin se buuataan pois alta aikayksikön...

    Äänestä

  • NepotistinenLestakepuli kirjoitti:

    Milloinkas viimeksi olet Lestakyrvän julkisilla paikoilla esiintymässä nähnyt?

    Uudenvuodenjuhlistakin se buuataan pois alta aikayksikön...

    Vääräoppisten buuaukset ei merkitse mitään.

    Äänestä

  • ettepääsetaivaaseen kirjoitti:

    Vääräoppisten buuaukset ei merkitse mitään.

    Lestadiolaisuus kansallissosialismin muoto?

    Äänestä

  • maalaisliitossa,
    on oltu fasismin kiimassa...

    Äänestä

On kuin Klaus Fleming Paavon talonpojille.

Äänestä

Kortisto Sipiläntollon paikka..

Äänestä
  • Eihän tämä sipilöinti, tai orpoilu jne.jne. mitenkään mieltä ylentävää ole, varsinkin, kun se rapauttaa oikeasti suomalaisen yhteiskunnan ja on romuttanut oikeusvaltionkin siinä sivussa.

    Viha ei auta mitään, eikä ketään, mutta luopuminen poliittisen järjestelmän "hyödyllisenä idioottina" olostelusta, auttaisi asioita oikeille raiteille.

    Tämä maa ja kansa tarvitsisi uudenlaista ajattelua edustavia voimia päätöksien tekoon, muuten koittaa kaaoksen aika näiden nykyisten koijarien ja petosjytkyjen viedessä kuin "litran mittaa".

    Seuraavat vaalit ratkaisevat suunnan, Sipilän kailottama talousnäkymien ja työllisyyden kohentuminen on hänen omaksi hyväkseen lukemaansa "ansiotonta arvonnousua" , mikä lyhyenä pyrähdyksenä tuli maailmalta ja poistuu jo ensi vuoden puolella.

    Velkataakka kasvaa ja sitä kasvattaa myös rajusti "koko maailman sosiaalitukien" maksaminen, täysylöspitoineen, miljardeja valuu tuohon hullutukseen ja suomalaiset velkaannutetaan pysyvästi.

    Äänestä

Äänestä oikein.. Sipiläntollo ulos!

Äänestä

Kyllä veteli työväestö tänään vappupuheissaan Sipilää ja sen tollohallitusta kunnolla korville.

Äänestä
  • ahneus ajaa edelle...

    Äänestä

  • ylimielisyys...

    Äänestä

Harvinaisen yksimielistä kansaa, että rautainen diktatuuri on inhottavaa demokratiaa parempi.

Äänestä
  • Valehtelevasta keputrollista varsinkin. Valehtelee, pettää ja varastaa.

    Äänestä

Keskustan kannatus sakkaa edelleen. Kiitos siitä tollo Sipilälle.

Äänestä

Me 👴🏿👶🏿👨🏿 tykkaa Juha Sipila kun se lupa oma koti meile. Nut me vaan odotus. Kohta se anta.

Äänestä

Kuka olisi ollut parempi pääministeri häh, Orpoko vai Rinne ?

Äänestä
  • No Rinne. Tottakai.

    Äänestä

  • Täysin.päivänselvää kirjoitti:

    No Rinne. Tottakai.

    Oletan, ettei "Täysin.päivänselvää" ole edellä esiintyneitä Suomen velkaantumisen moittijoita. Rinnehän on jo esitellyt semmoisen määrän uusia menoja (olettaen, että SDP on seuraava pääministeripuolue), että velkaantuminen kiihtyy entisestään. Lisäksi luvassa on melkoisia veronkorotuksia suunnilleen kaikille töissä käyville.

    Äänestä

Saa vihata, saisitte olla tyytyväisiä Sipilän hallitukseen, kun taantuma taas tulee niin muistelkaa aikaa jolloi taloutemme nousi.

Äänestä

Kettu irtosi sosiaalisuudesta, joten sitä ei saa päästää takaisin.

Äänestä

Sipilän kaltaista ihmistä ja hänen hallitustaan vihaa jokainen järjellä ajatteleva ihminen Suomessa.

Äänestä

Sipilä on nilviäinen ja verenimijä jota kuuluukin vihata ja kovasti.

Äänestä

Hupaisia nämä vasurit. Mutta ei väliä. Kukaan ei heitä kuuntele.

Äänestä

Voihan sen sanoa noinkin että vihaa Sipilää kun kannattaa rehellistä normaalia elämää. Itse olen huomannut että kun Sipilän näkyy telkkarissa ja hän avaa suunsa niin tulee sama pahoinvointi kun katsoi 90-luvulla ja näki Ahon. Ahoakaan kukaan ei tietysti vakavasti ottanut ja hänen historia hakee vertaistaan mutta ihan sama tunne tulee.

Äänestä
  • Täytyy todeta, että jos yhteiskunnan vähäosaisten kimppuun jatkuvasti asemansa turvin hyökkäävää lestakyykyttäjää ei vihaa niin silloin ei voi olla normaali ihminen.

    Äänestä

Sipilän lahkolaisklaanista ja politiikkansa taustavaikuttimista alkaa saamaan jo ihan kirjallistakin tietoa:
https://www.hs.fi/talous/art-2000005674806.html
"Nyt Suomessa on ensi kertaa tutkittu lestadiolaisuuden taloudellisia verkostoja."

Äänestä

Lestadiolaisuus ei ole enää aikoihin ollut kuin näennäisesti uskonnollinen lahko.

Nykyään lestadiolaisuutta pyöritetään vain vapaamuurarityylisenä rahanlypsäyskerhona.

Pedaririnkimeininkejään unohtamatta:
http://www.kaleva.fi/juttutupa/uskonto/lestadiolaispiireissa-hyvaksikayttoa-luultua-enemman/2917596?page=5#reply_2924824
- Lastensuojelun tutkijan Johanna Hurtigilla on tiedossaan yli 140 lasten hyväksikäyttäjää 60. eri paikkakunnalta (HS 16.10.2013). Tekijöiden joukossa on vanhoillislestadiolaisen liikkeen puhujaa, paikallisyhdistyksen vallankäyttäjää ja muuta liikkeen eliittiä.

- Tutkimuksessa paljastui myös sukupolvesta toiseen jatkuneita tekosarjoja ja pitkiä vankilatuomioita. Hyväksikäytön lisäksi paljastui muuta kaltoinkohtelua, joihin olivat syyllistyneet erityisesti suurperheiden äidit.

- Hurtigin mukaan hänella on tiedossaan satoja uhreja, mutta todellinen luku lienee tuhansia. Tutkija kertoo, että uskonliikkeen anteeksiantokäytäntö on epäoikeudenmukainen uhreille. Yhteisölle ovat tyypillisiä sovittelut, jossa yhteisön kesken annetaan anteeksi jäsenten pahat teot.

Huolestuttavinta tässä kaikessa on se, että nyt on jostain kumman syystä annettu lestoille jopa pääministerin virka lesta-agendojensa toteuttamiseen.

Vai onko käynyt niin, että äänestäjät eivät ole tienneet Sipilän lahkolaisuudesta keskustaa äänestäessään, no, kohta sen tietävät kaikki, ja hyvä niin.

Seuraavia eduskuntavaaleja malttamattomana odotellessa.

Äänestä

Sipilästä on tulossa Suomen poliittisen historian vihatuin pääministeri ellei jopa ole sitä jo.

Sitä saa mitä tilaa, kuten sanotaan.

Se ei kuitenkaan heilauta tuota kunniatonta kyykyttäjäpaskiaista suuntaan eikä toiseen sillä yhteisillä verorahoilla itsestään miljonäärin tehneenä ei tarvitse enää olla huolissaan poliittisesta urastaan ja sen jatkosta, sen näkee hyvin selvästi kaikessa toiminnassaan.
https://seura.fi/asiat/seuran-selvitys-juha-sipilasta-tuli-miljonaari-valtion-tuella-ja-harskeilla-tutunkaupoilla/

Äänestä

Lestakyrvän luvun lasku on alkanut.

Äänestä
  • Sipilä hallituksensa kera tullan historian lehdillä tuomitsemaan rankasti, tervaamaan ja höyhentämään rikollisesta ja eriarvoistavasta riistopolitiikastaan.

    Äänestä

Sipilää vihataan laajasti jo omienkin joukossa. Kysykää vaikka Pekkariselta.

Äänestä
  • Jos ryssien lehti kurmoottaa jotain niin täytyy olla melkoinen idiootti uskoakseen sen....

    Äänestä

Sipilää vihaavat jo omatkin yhä enenevissä määrin. Vain Lestat jaksavat Sipilää omien valtapyrkimystensä takia tukea.

Äänestä

Sipilä ei ole mielestäni edes pääministeri vaan yritysjohtaja ! Hän on toiminut suorastaan törkeästi;
kurjistanut vanhusten ja köyhempien kantasuomlaisten elämää. Maahanmuuttajien ottaminen tänne elätettäväksi on myös yksi kantasuomalaisten elämän kurjistamista. Mamuille löytyy mania. Kaikilla suomalaisilla ei ole asuntoakaan ja leipäjonot kasvavat. Ei voi käsittää, miten ns. uskovainen ihminen toimii epädrmokraattisesti oman maan ansalaisia kohtaan.

Äänestä

Oululaisten eli oman vaalipiirinsä lasten raiskuuttaminen kutsuvieraillaan saa omat äänestäjänsäkin hurraamaan...?

Äänestä

Ylpeänä ilmoitan kuuluvani enemmistöön. joka inhoaa Lesta-Sipilää

Äänestä
  • Ja jos jotain voi enemmän inhota kuin Sipilää niin se on Annika Saarikko.

    Äänestä

  • InhottavaAkka kirjoitti:

    Ja jos jotain voi enemmän inhota kuin Sipilää niin se on Annika Saarikko.

    Mutta Putia ja kaalisoppaa me rakastetaan. Eikös juu.

    Äänestä

  • InhottavaAkka kirjoitti:

    Mutta Putia ja kaalisoppaa me rakastetaan. Eikös juu.

    Jos niin ilmoitat tekeväsi, mikä ettette.

    Äänestä

En mä vihaa. Sipilä on tehnyt ihan hyvää työtä SUOMEN eteen. Kaikkea ei ole osannut eikä ollut aina viisas. Silti on yrittänyt erilaista " kärkihanketta" ( kyllä mua naurattaa tuo) , mutta tehnyt varmaankin parhaansa.
Turha Sipilää on haukkua. Mitä siitä ketään saa?
Se että suomalaisia pitää edustaa, jos suomalaiset maksaa palkan, pitäisi olal selviö sipilällekin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


HurjaTulos kirjoitti:

Vain 6% ilmoittaa kannattavansa Sipilän hallituksen politiikkaa. 94 % siis vastustaa ja vihaa Sipilää ja hallitusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu