Lapsilta kielletään kristinusko

Huolestunutäiti

En kyllä ymmärrä miksi nämä maahanmuuttajat saavat harjoittaa uskontoaan miten haluavat, mutta kristittyjen lapsia pakotetaan johonkin joogaan? Olisiko muslimin tarvinnut joogata? Tuodaan jotain piripäitä joogaamaan ja käsketään lapsia matkimaan! Kirjaimellisesti Nakkilan lukiolaisia pakotetaan rajatieto juttuihin, pakotetaan syntiin ja epäjumalien palvontaan! Olen vakavasti alkanut harkita Suomesta muuttamista, kun ollaan niin ahdasmielisiä OMIA kansalaisia kohtaan...ja unohdetaan sotaveteraanit ja OMA uskonto!

En ymmärrä miten aikuiset koulutetut opettajat hyväksyy tällaista tapahtuvan, mietin vaan...

Tämä on tietenkin vain minun mielipiteeni, niin ei tarvitse ottaa hernettä nenäänsä jokaisesta pikku asiasta!

10

643

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • opettajakunta

      on kokoomuksen kes-kustan äsdeepeen tai muiden viherpunikkipuolueiden kannattajia.
      Ikääntyville känkkäränkkävasureille toiseus ja yhteiskunnan mädättäminen on arvokkaampaa kuin kansallisten arvojemme säilyttäminen.

      • Huolestunutäiti

        Sitäpä...eipä ole kauaa kun suomalaiset taisteli hengellänsö tästä kaikesta. Nyt omatoimisesti "suomalaiset" tuhoavat omaa maataan...


    • cncnnc

      "Tämä on tietenkin vain minun mielipiteeni, niin ei tarvitse ottaa hernettä nenäänsä jokaisesta pikku asiasta!"

      Älkää siis tehkö niin kuin teen vaan niin kuin sanon

      • Huolestunutäiti

        En ymmärrä mitä tarkoitat.


    • jjj

      " Kirjaimellisesti Nakkilan lukiolaisia pakotetaan rajatieto juttuihin, pakotetaan syntiin ja epäjumalien palvontaan" Sulla on varmaan paljon esimerkkejä

      • Huolestunutäiti

        Kehtaatkin sanoa tuollaista! Tuleppa sanomaan minulle henkilö kohtisestu, anonyyminä vaan kirjoittelet!

        (Minun aloitukseni nyt on ihan eri asia, minuahan voitaisiin alkaa vainota Nakkilan asukkaiden toimesta, niin Jumalattomia ihmiset kun nykyään ovat!)


      • huolestunutisä

        oot hassu :) itsekkin kirjotat anonyymisti ja valitat siitä että nuoret "pakotetaan" joogaan, joka muuten on fyysisen ja joillekkin jopa henkisen hyvinvoinnin saavuttamiseen ja ylläpitoon loistava keino. eikä mitenkään haittaa nuorten mahdollisuutta uskoa satuihin, olivatpa ne kuinka absurdeja tahansa... niin kuin esimerkiksi tarinat kolmiyhteisen jumalan ihmeistä ja ikuisesta elämästä.
        ei pitäisi nyky yhteiskunnassa olla koulujen velvollisuus täyttää lasten päitä muulla kuin työhön ja itsenäisyyteen vaadittavilla taidoilla ja tiedoilla. kotona voi sitten pelotella kiirastulella jos tahtoo lapsen päätä sekoittaa.


      • Huolestunutäiti

        Sä et voi olla tosissas...sydämeeni sattuu sinun ja perheesi puolesta. Siunausta sinulle, toivon, että joskus löydät oikean tien. Et todellakaan voi verrata lasten satuja Jumalaan. Etkä tainnut lukea kunnolla aikaisempaa vastaustani, missä selitin, miksi olen anonyyminä :)


    • jee-sus

      Kyl mää ihan heterona olen ollut

    • Tyhmätäti

      Syystäkin kielletään. Sinunkin tulisi luopua siitä, tai edes lukea sen oikeasta merkityksestä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      267
      2461
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      76
      2401
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1578
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      47
      1478
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1367
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1349
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1240
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1039
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      1019
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      999
    Aihe