Auton ulkonäkö olisi ihan mukiinmenevä, mutta valitettavasti tekniikka on 15 vuotta vanhaa. Ja jos tuonti Suomeen alkaa, niin silloin tekniikka on jo 20 vuotta ajastaan jäljessä.
https://www.is.fi/autot/art-2000005662789.html
Muotoilu melkein kohdallaan
8
534
Vastaukset 8
- Breeznev-rulez
No se on pelkästään eduksi, jos tekniikka on ikääntynyttä. Huoltohommistakin selviä jokainen itse; ei tarvitse marmorille kiikuttaa. Nykyajan vehkeissä on bitit poikittain ja sähköhärpäkkeet rikki. Vanha on toimintavarmaa.
- AutoVaihtooni
Tuo Lada on nykyään dacian tyyppisellä tekniikalla varustettu.
Ihan yhtä toimiva kuin Skoda mutta halvempi ja askeettisempi?- KALLISVARMAAN
En tiedä sitten mikä on vanhaa kaikki löytyy. ilmastointi on navikatori abs tehostin k-lukko s-ikkunen airbagit..mittaristo täydellinen ja tuo moottori aika nykyaikainen,,, Ainut mikä sen pilaa HINTA jos tulee suomeen maksaa varmaan maltaita tai saman kuin jokin japski...kumman ottasit sitten sama hinta??????
- Grantamies
Eipä tuo paljon pussia keventänyt, ostin ihan kannatuksen vuoksi viime vuonna ja olen ollut tyytyväinen "kolikärrikyytiin", kun alustana on tuttu Samaran jäykkä alusta! Sähköjärjestelmä vielä perinteinen toimintavarma.
Vaan sitä turhaa eletroniikkaa on paljon. Poistin esim. rengaspaine tarkkailujärjestelmän käytöstä. Ihan turha!
Siitäpä vilkaisemaan hintoja ja varusteita! Suosittelen!
https://lada-auto.fi/lada-granta/lada-2191/
- Eurosamara
Ei taida enää olla ladan tekniikkakaan niin vanhaa,et jakoavaimella,ja ruuvimeiselillä selviäs.
Samaraani tekee noilla työkaluilla kaiken mitä tarvitsee. - Anonyymi
sen jälkeen kun bensa autoihin tuli kärjetön sytytys niin mitään järkevää niihin ei ole tullut. ajan 110 niin kauan kuin osia löytyy. ajakoot muut millä haluaa.
- Anonyymi
se vanha tekniikka on hyvä. alustan korvakot on tehty kestämään kaikki tiet. polttoaineen syöttö ja sytytysjärjestelmä on toimiva ja helppo korjata. moottori on matalaviritteinen, viidellä runkolaakerilla, ajallaan huollettuna todella pitkäikäinen. jos niitä dacian tekniikalla on niin en sano mitään...
Juu, sillä pitäis pärjätä seuraavat 20vuotta... Koska ei enää kunnon autoja uutena saa. Käytän vielä Samaraani loppuun, jotta säästän Grantaa tulevien vuosien ajoihin.
Kohan ei seisominen tee hallaa uudelle ajokille? Pesty on ja vahattu. Myös alusta pesty. Oon minä käynnistelly 2kk:n välein ja ilmastointiakin pyöritelly. Auto on hyvin tuulettuvassa hallissa. Ostin pari vuotta sitten kun vielä sai. Hyvä ostos!
Terveisin: Grantamies
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 112721
Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.
Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?65571- 44558
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha73512Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät41495Hyvää yötä
Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!26493- 152434
Missähän pöytäkirja viipyy, taas?
Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett40418Hyvästi feikit hiustenpidennykset - Kerttu Rissanen hurmaa uudella hiustyylillä
Kerttu Rissanen ihastuttaa uudella hiustyylillään ja lookillaan. Rissasella on totuttu näkemään pitkät hiukset ja hiust6404- 20371