Osaisko joku täällä kertoa miksi koirani syö tekstiilejä? Esim. Petivaatteita yöllä ja sängyn kangasta, paitaankin söi reijän yöllä kun oli jostain semmoisen saanut. Ja tosiaan tätä tapahtuu yleensä vaan öisin.
Vastaukset 5
- Kaskass
Vastapainoksi koirasta saa hyvät rukkaset.
- love
Saahan koira olla yön samassa huoneessa kanssanne? Ellei, kyse voisi olla eroahdistuksesta. Ottakaa nukkumaan samaan huoneeseen, niin voitte pitää vähän silmällä mitä touhuaa.
- Tekstiili
Kyllä nukkuu samassa huoneessa yöllä ja välillä emme herä siihen kun koira syö jotain peitonkulmaa
- kokeiluehdotusvaan
Tekstiili kirjoitti:
Kyllä nukkuu samassa huoneessa yöllä ja välillä emme herä siihen kun koira syö jotain peitonkulmaa
Saako koiranne paljon pururullia, rustoluita jne? Monet kyllästyy nopeasti nahkarulliin, mutta aidot sianrustot ja naudanrustot on monille herkkua.
Vois kokeilla niitä tarjota iltasella, ni jos pureskeluvimma yöllä siten vähenis.Tietysti totutus pikkuhiljaa, jos ei ole ennen syönyt sellaisia.
Myös maitopurkkiin vois laittaa herkkua sisälle, ja antaa koiran itse keksiä miten saa sen sieltä.Jos ei heti hoksaa, et maitopurkis on herkkua, voi purkin kylkeen tehdä reijän, jotta saa herkun hajun paremmin.Jospa iltasella niitä näprätessä yöllä nukkuis vaan.Tietysti liikuntaa ja koulutusta, sekä rodunomaista toimintaa kannattaa myös tarjota.Ettei sitten tylsistymisestä johdu.
- örhhh
Minulla on ollut joskus niin suuri ruokahalu, että aamulla tai aamupäivällä kun olen ensin syönyt yhden aterian, sitten toisen, vähän välipalaa välillä, ja jälkiruokaa, niin siinä syödessä on tuntunut, että ruokahalu vain kasvaa. Jossain vaiheessa on saattanut tulla tunne, että voisi syödä vaikka portaat, seinät, pöydän tai jotain muuta sellaista, koska syödessä ruokahalu saattaa kasvaa. Ymmärsittekö? Ahmiessa, rouskun rouskun, alkaa ehkä tuntua siltä kuin voisi syödä mitä hyvänsä. Ja kaupassa hirveä ongelma, kun ei osaisi valita suuresta tarjonnasta vain jotain pientä tiettyä osaa, vaan ostaisi ja kuljettaisi, jos jaksaisi. Kamalaa, jos syö enemmän kuin jaksaa ostaa, tai kantaa, tai kaupasta käydä hakemassa. Että pitäisikö perustaa oma valintamyymälä, johon tuotaisiin rekka-autolla ruokaa, jotta jaksaisin syödä tarpeeksi.
Jotkut väittävät, että kylläisyyden tunne tulee helpommin tai paremmin rasvaisesta ruosta, kuin vain hiilihydraattipitoisesta. Kummallisia väitteitä. Kaikkea sitä kuuleekin. Mikä semmoinen kylläisyyden tunne on?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1132396Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???371433Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha640986- 106983
- 71962
- 97868
- 48865
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76700- 70696
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31686