Kyllä tästä taas älämölö nousee!
Autohullut vertaili neljää suosituinta automallia, Golfia, Octaviaa, Qashqaita ja Auris hybridiä.
Arttu Harkki oli sitä mieltä, että Octavia on erittäin hiljainen, tasainen ja erittäin miellyttävä ajettava maantiellä. Sekä korvakuulolta että desibelimittauksessa hiljaisin noista neljästä.
Sitäpaitsi se kulutti vähiten polttoainetta.
Ei ole ihme, että Octavia on TAAS suosituin automalli (huhtikuu 2018)
Repikää siitä.
Mölinä taas lisääntyy . . .
18
337
Vastaukset
- TSI2012
Koska mölinään kuuluu toki kyseenalaistaa jopa tällaisen "Autohullut" olemassaolo, laitetaan tuohon vähän "faktaa", siis totta.
https://www.telsu.fi/autohullut Nostetaanko ensimmäiseksi saaste-, ruoste- vai DSG-kortti, etteivät pääse älämölöttäjiltä vaan unohtumaan?
- AasialainenHeiluri
Hehee, tuoko on parasta mihin pystyt. Holisti olet surkea päivystäjä.
- TotuusVastaanFakta
AasialainenHeiluri kirjoitti:
Hehee, tuoko on parasta mihin pystyt. Holisti olet surkea päivystäjä.
Nosta ihmeessä, kun olet Holisti.
- nostettu_siis_on
TotuusVastaanFakta kirjoitti:
Nosta ihmeessä, kun olet Holisti.
Kippis!
(En malttanut odotella mahdollista Holistiksi tuloa.)
- kallis.puolivalmiste
Arttu sanoi ääneen myös sen tosiasian että Auriksen rengasmeteli on erittäin ärsyttävää jo 80 kmh vauhdissa. Arttu sanoi että jos olisi pakko ajaa Auriksella niin hän käyttäisi tojon pajalla ja laittaisi siihen lisää äänieristeitä.
Ja samalla kai menisi myös ruostesuojaus. Melkoine puolivalmiste on Tojo nykyjään. Ei ole äänieristeitä eikä ruostesuojausta. - AMBOV
Ja Audii, Mersuu, Bemarii, Opelii, Volkkarii.
- jeppjepp
Miten käykään autohullujen testin loppujaksossa?
Kausi 1, osa 3. Golfin, Octavian, Qashqain ja Auris hybridin testi päättyy maantie- ja sisätilatesteihin. Autoista tehdään myös päästölaskelmat ja yhteenveto.- HuonoltaNäyttääTojo
Toyota kyykkää entistä syvempään kun laskevat mukaan valmistuksessa tuotetut saasteet.
- Skoda_rulez
mutta Toyota oli kuitenkin parempi auto kuin yksikään vag konsernin himmeli jotka ruostuvat nopeasti eikä tekniikkakaan kestä yli 30tkm ajoa ja kuluttavat kolminkertaisesti polttoainetta tojoon verrattuna, volkkareihin ja skodiin vaihdetaan moottori siinä vaiheessa kun muihin merkkeihin vaihdetaan moottoriöljy :) kertakäyttövehkeitä ovat lehdistökin sanoneet skoda ja vw merkkisistä ajoneuvoista.
- OnSeNoloPoika
Hehee, ei se Toyotan kurjuus poistu vaikka mitä keksit ja valehtelet. Voit pitää tuon ruostumisen ihan itselläsi edelleen, Holisti.
- toiota-josetmuutasaa
OnSeNoloPoika kirjoitti:
Hehee, ei se Toyotan kurjuus poistu vaikka mitä keksit ja valehtelet. Voit pitää tuon ruostumisen ihan itselläsi edelleen, Holisti.
On se sikäli noloa, kun nasse on melskannut täällä Skodan meluisuudesta ja muka heikosta tuulilasista ja ties mistä, ja nyt vertailussa paljastuu aivan toisenlaisia asetelmia.
- oj.hoppsan
Auriksessa on jäykkä taka-akseli, huonot ajo-ominaisuudet, kaamea ajomelu, 20 % tehtaan ilmoittamaa isompi polttoaineen kulutus ja helposti rikkoutuva tuulilasi. Holistin alahuuli väpättää. Ei ole mikään yllätys, että Octavia keikkuu rekisteröintitilastojen kärkisijoilla.
- Kallon_mittaaja
Kriitikon totuus onkin hänen itsensä luoma universumi. Jo kymmenen vuotta on hänellä ollut tarmoa suoltaa älyttömyyksiä. Milloinkahan tuo väsyy, vai tuleeko noutaja ensin. Suurin mielenkiinto onkin juuri tuohon.
- Kriitikko_ain_tupeksii
Nauris ei pärjää alkuunkaan: meluisa, juoppo, puutteelliset ajo-ominaisuudet.
- riitikko_rommaa
^ Kuten myös ovat Auriksella ajavat ihmiset.
- Hosbodar_taas
Nostetaas ylös, ettei totuus unohtuisi valehtelevan kriitikon paskanjauhannan alle jälleen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle1024823Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖493242Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle852979- 811737
Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.411510450 000 ulosotossa
Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden1071332- 161049
Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1081020Miehen taloudellinen tilanne ja
halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah421012Miksi syyllistät minua siitä etten pysty vastaamaan tunteisiin?
En minä sille mitään mahda. Tuntuu pahalta. En pysty enää keskittymään mihinkään enkä nauttimaan mistään, kun tämä tilan40981