Ajaminen Toyotalla

Ajaminen Toyotalla on kuin työntäisi kottikärryjä ylämäkeen kuoppaista tietä, siinä tulee hiki kun saa ohjailla ja ponnistella koko ajan ettei kottikärry kaadu.
15264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Kottikärryt, tarkoitit siis kuitenkin volkkaria, sillä on pitkät perinteet työntöaisoista.

1Äänestä
  • no volkkarihan se olikin eikä tojo.

    1Äänestä

Hetihän se hönö roiskaisi kaksi "vastausta" kun Toyosta kerrottiin totuus.

Äänestä

Kottikärryt on sentään tukevia ja suunniteltu käyttöä, jopa työtä varten.

Äänestä

Otsasi hiessä ja rystyset valkoisina on sinun Toyotalla ajettava.

Äänestä

Naapurin tero tyhjentää kottikärryn renkaan, että tulisi tojotamainen tuntuma ohjaukseen.

Äänestä

Onko autoilun huippu sitten skoda? Eihän siitä kukaan ilkeä nousta julkisella paikalla pois?

Tai Audi? Yleensä Audeissa on niin tummat lasit, ettei näe kuka wannabesport mahasankari sitä ajaa? Tojolla pysyy sentään kunnossa :)

Äänestä
  • Octavia on sentään hyvä ajaa, kulkee riittävästi, on hiljainen ja mukava.
    Ei ihan merkityksettömiä hyveitä?
    Miksi et kehtaisi istua kehuttuun tyyliin ja menestyneen mallin rattiin?

    Äänestä

Olette siis tojomiehiä kun tiedätte

Äänestä

Mullon Avensis 09 ja jos irroittaa otteen ratista se lähtee välittömästi oikealle ja voimakkaasti, eli kokoajan on ratista väännettävä vastaan , en ymmärrä ilmeisesti tuo on surkea ominaisuus, nelipyöräsuuntaus on tehty kahteenkertaan ja kulmat pitäis olla kohallaan

Äänestä

Ajoin naapurin Toyota Auris kikottimella enkä ole koskaan hirveämpää auton nimellä kulkevaa kiemurtelijaa ajanut.

Äänestä

Toyotalla kuitenkin ajetaan, vokkelot ja skodat on korjaamolla

Äänestä
  • Niin. Ne kuuluisat 2,2 l D4D:t vaihdetaan jopa kolmessa päivässä tehdaskunnostettuun 100 tkm:n välein. Sijaisauton saa korvausta vastaan.

    Äänestä

  • Kovasti noita Vokkeloita ja Skodia näkyy liikenteessä siihen nähden jos ne on jatkuvasti pajalla?
    Kovasti niitä on myös ammattiajossa, yleensä siinä tarvitaan luotettavuutta ja hyviä ominaisuuksia.

    Äänestä

  • Kaiken_kokenut kirjoitti:

    Niin. Ne kuuluisat 2,2 l D4D:t vaihdetaan jopa kolmessa päivässä tehdaskunnostettuun 100 tkm:n välein. Sijaisauton saa korvausta vastaan.

    Älä valehtele! Toyotan D4D dieselit olivat parhaita moottoreita. Ne olivat kestäviä niillä monella on ajettu miljoona kilometriä, eikä ole tarvinnut tehdä kuin huollot. Nyt niitä ei enää ilmeisesti saa, koska ne eivät täytä uusia päästövaatimuksia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kävin_koeajolla kirjoitti:

Ajaminen Toyotalla on kuin työntäisi kottikärryjä ylämäkeen kuoppaista tietä, siinä tulee hiki kun saa ohjailla ja ponnistella koko ajan ettei kottikärry kaadu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu