Moi!!!!!!!

Miss19

Nyt nettistä. Top5 syytä miksi ei kannata etsiä netistä paria. 1. Netissä pystyy huijjaamaan ihan sika helposti, esim, oman kuvan jos pistää, nii sit se tiwrää sut, ja sit se voikin laittaa jonkun toisen kuvan.
2. Useimmiten kohdassa 1, mainitussa jutussa, jos sen tyypin kans siis menee treffeille sovittuun paikkaan ja aikaa, hän voi valehdella, ja lykätä jokaisella kerralla sitä. Siölä kos laittaakin toisen kuvwn, eikä itse kehtaakkawn mennä paikalle. Tästä syystä kannattaa ottaa kaveri seuraamaan tilannetta, ja pysymään sopivalla etäisyydellä, jos siis tuleekin jotain.
3. Et voi tietää siis kuka oikeasti hän on, ja onko hänellä poikakaveri, tai tyttöystävä, ja vaikka jopa lapsiankin.
4. Omia henkilötietoja, ja yhteystietoja ei 3 kerran jälkeenkään kannata antaa, vqan seurata tilannetta 4 kertaan asti.
5. Sitten viimeinen on vielä se, että jos hän pyytää iylään heti ekalla kerralla. Niin älä mene, sillä et tiedä kuka ja minkä tyyppinen hänkään on. Sillä teille voi tulla riitaa, tai vastaavaa siitä.

Ps. Olen 13w ja tyttö, ja minulle kävi näin viime vuonna näin. Ja just äskeittäin 2 kertaa, eli nettimaailmaan ei kannata siis aina olla luottamassa. Varsinkaan jos on apoittanut keskustelun jonkun lanssa, ja vaikka olisit ennekin kokenut. Eli ei kannata luottaa, varmastinopitte tästä jotain. Jos ei ole ole sanottavana mitään fiksua ja asiallistam nii pysykää sitte naamat kii siellä, moido!!!

6

503

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Luulin että nämä olivat itsestäänselvyyksiä.

    • Miss19

      Tiedoksi siis kaikille, eikä tarvitse ottaa hernettä nenään. Pitäkää muuten mölynne mahassa, älkääkä valittako. Muuten, sä otit vissii hernettä nenää. Joten jos noin paljon tunteisiin menee, nii tähän keskusteluun ei ole pakko siis tulls. Tiedät kyllä siis sen.

    • Lääkkeet taisivat sekoittua jonkun kanssa.. pyydä hoitajaa ensi kerralla apuun.

    • Miss19

      En jaksa ruveta väittelemään teidän kanssa, tosiasia vain on se että puhun totta. Ja toiseksi se, että mä osaan oman lääkitykseni hoitaa. Vaikka julla ei ole syytä vetää sellaisia, enkä vedäkkään siis sellaisia.

    • Maalaisjärkeähän tämä on. Netissä parasta on vaan mennä henkilön kanssa vaikka äänipuheluun kun siinä on hivenen verran hankalampi teeskennellä.

    • jooje

      tän takii 13 vuotiail ei pitäis olla somee

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      54
      1698
    2. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      14
      1510
    3. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      82
      1383
    4. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      174
      1376
    5. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      302
      1306
    6. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      18
      1239
    7. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      98
      965
    8. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      61
      948
    9. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      33
      923
    10. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      347
      845
    Aihe