Moi!!!!!!!

Miss19

Nyt nettistä. Top5 syytä miksi ei kannata etsiä netistä paria. 1. Netissä pystyy huijjaamaan ihan sika helposti, esim, oman kuvan jos pistää, nii sit se tiwrää sut, ja sit se voikin laittaa jonkun toisen kuvan.
2. Useimmiten kohdassa 1, mainitussa jutussa, jos sen tyypin kans siis menee treffeille sovittuun paikkaan ja aikaa, hän voi valehdella, ja lykätä jokaisella kerralla sitä. Siölä kos laittaakin toisen kuvwn, eikä itse kehtaakkawn mennä paikalle. Tästä syystä kannattaa ottaa kaveri seuraamaan tilannetta, ja pysymään sopivalla etäisyydellä, jos siis tuleekin jotain.
3. Et voi tietää siis kuka oikeasti hän on, ja onko hänellä poikakaveri, tai tyttöystävä, ja vaikka jopa lapsiankin.
4. Omia henkilötietoja, ja yhteystietoja ei 3 kerran jälkeenkään kannata antaa, vqan seurata tilannetta 4 kertaan asti.
5. Sitten viimeinen on vielä se, että jos hän pyytää iylään heti ekalla kerralla. Niin älä mene, sillä et tiedä kuka ja minkä tyyppinen hänkään on. Sillä teille voi tulla riitaa, tai vastaavaa siitä.

Ps. Olen 13w ja tyttö, ja minulle kävi näin viime vuonna näin. Ja just äskeittäin 2 kertaa, eli nettimaailmaan ei kannata siis aina olla luottamassa. Varsinkaan jos on apoittanut keskustelun jonkun lanssa, ja vaikka olisit ennekin kokenut. Eli ei kannata luottaa, varmastinopitte tästä jotain. Jos ei ole ole sanottavana mitään fiksua ja asiallistam nii pysykää sitte naamat kii siellä, moido!!!

6

505

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Luulin että nämä olivat itsestäänselvyyksiä.

    • Miss19

      Tiedoksi siis kaikille, eikä tarvitse ottaa hernettä nenään. Pitäkää muuten mölynne mahassa, älkääkä valittako. Muuten, sä otit vissii hernettä nenää. Joten jos noin paljon tunteisiin menee, nii tähän keskusteluun ei ole pakko siis tulls. Tiedät kyllä siis sen.

    • Lääkkeet taisivat sekoittua jonkun kanssa.. pyydä hoitajaa ensi kerralla apuun.

    • Miss19

      En jaksa ruveta väittelemään teidän kanssa, tosiasia vain on se että puhun totta. Ja toiseksi se, että mä osaan oman lääkitykseni hoitaa. Vaikka julla ei ole syytä vetää sellaisia, enkä vedäkkään siis sellaisia.

    • Maalaisjärkeähän tämä on. Netissä parasta on vaan mennä henkilön kanssa vaikka äänipuheluun kun siinä on hivenen verran hankalampi teeskennellä.

    • jooje

      tän takii 13 vuotiail ei pitäis olla somee

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      60
      4546
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      2089
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      161
      1481
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      165
      1468
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      48
      1462
    6. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      258
      1257
    7. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      195
      1169
    8. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      203
      1112
    9. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      1037
    10. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      63
      1011
    Aihe