Murtovaras kappaleina Elokuva tyyliin.

Mielenkiintoinentekele

Oli muuten aikas mielenkiintoinen Projekti/Tekele josta tuli mieleen se eräs legendaarinen elokuva: nimeltään SAW nimittäin oli eräs tyyppi kun rakensi kotiinsa ansaa murtovarkaiden varalle eteisen käytävään, (luultavasti amerikasssa tehty) jonka seinissä on sellaiset kolot kun kutsumaton vieras murtautuu kotiin niin sitä odottaakin karmea yllätys ansa, nimittäin niistä eteisen sivuseinistä tulee ulos yhteensä 8 kpl sellaisia pylväitä eli molemmin puolin 4kpl ja niissä pylväissä on kiinni koko pituudeltaan 7000kr/min kiertäviä terävän leikkaavia sirkkelin teriä jotka liikkuvat suoraan kohti murtovarasta ja kaikki varmasti tietää kuinka sille murtovarkaalle sitten käy siinä, ei tässä vaan muuten mitään mutta aikas karun näköinen elokuvamainen ansan tekele kylläkin hmmm..... voin sanoa että varmasti karkoittaa murtovarkaan tiehensä, koska kukaan ei varmasti halua joutua kappaleiksi läpi sahattuna, kai tuollaisen ketä vaan tee se itse mies rakentaisi, mut siitä en menisi takuuseen sen laillisuudesta, mut tiedän että rikosnimikeksi tulisi erittäin raskaat murhasyytteet, koska puolustustapa on erittäin julma ja raaka ja linnaan lusimista tulisi varmasti ainakin vähintään sen 12 vuotta. Ainakin meillä täällä suomessa, kun laki kun on vähän tälläinen.

1

226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ainoa-keino

      Ainoa keino välttää tuomio murtovarkaan tullessa kotiin kun olet poissa tai paikalla on että sinulla pari rotikkaa tai vastaavaa.Jos pureskelevat murtovarasta kun olet paikalla niin tietenkin pitää estää ettei kokonaan syö tai tulee tuomio. Jos taasen olet poissa ja koirat repii murtovarkaan hengiltä ei sinua voida tuomita varsinkin jos ovessa kuvake ja ilmoitus koiria paikalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      274
      3477
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      127
      1848
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      292
      1591
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      76
      1459
    5. 77
      1426
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1140
    7. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      53
      1136
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      1011
    9. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      22
      987
    10. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      61
      950
    Aihe