Olen seurustellut puoli vuotta pian 28 vuotta vanhan miehen kanssa.
Miestä ei suhteen alussa kiinnostanut seksi ollenkaan ja suhteen alussa ehkä vähän "painostin" miehen seksiin mutta se ei onnistunut eikä toisella kertaakaan. Tämän jälkeen mies ei halua enää mitään. Tyydyttää kai itse tarpeensa. Asiasta tulee pelkkää riitaa ja itkua joten siitä on turha puhua.
Miehelle tuntuu olevan ok se ettei suhteessa harrasteta seksiä ollenkaan. Itse olen jäänyt roikkumaan suhteeseen siinä toivossa että asia muuttuisi sillä muuten kaikki on taas suhteessa yleensä hyvin paitsi olen jatkuvasti turhautunut ja miettinyt jopa pettämistä mutta sitä en pysty vielä tehdä. Olen myös monta kertaa ajatellut että enköhän ole miehelle tarpeeksi riittävä ulkonäöllisesti vai voiko olla mies joka haluaa seurustella naisen kanssa täysin ilman seksiä?
Parisuhde ilman seksiä
1
<50
Vastaukset
Minusta normaali mies ei voi seukata ilman seksiä. Hän on joko täysin tai varsin kokematon ja huonon itsetunnon omaava, jos ei halua seksiä. On voinut tulla pettymyksiä seksin suhteen tai sitten hän kokee, ettei ole tarpeeksi kyvykäs seksiin tai ei koe peniksensä riittävän sinulle. Sinussa tai sinun ulkonäössä ei varmasti ole vikaa. Tuohon on vaikeaa antaa ratkaisevaa neuvoa teidän suhteen kannalta. Joko yrität vielä puhua hänen kanssaan asiasta tai tyydyt seksittömään suhteeseen hänen kanssaan tai otat rakastajan tai eroat kokonaan hänestä ja otat kokeneen miehen tilalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.854980- 963013
- 432896
- 1992412
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj302140- 1331979
- 1781570
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161511Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51419- 171335