Lieksassa 6 uutta työpaikkaa

PieRas.ry

Ruuhitehdas etsii vihmeriä työntekijöitä ruuhten valmistukseen. Pääsyvaatimuksena puuseoän koulutus

9

338

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jumakatomat-konhet

      Mites ne läpyskä santaalit, eikös kukkaan älyä sitä tehasta lätkästä pystyyn, kaikkihan nämä pitää valmiiksi palvella ja läpyskät koeponnistaa.

    • voi.harmi

      Minulla ei ole puuseoän koulutusta. Kävisikö sen tilalle puusepän koulutus? Tulisin mielelläni.

    • koneinsinööripuuseoä

      Käykö hommaan koneinsinööripuuseoä? Varmaan käy vaikka on puuseoä:n paperit jäänyt lähtökiireessä ulkomaille, vain älypuhelimen on ennättänyt siepata lähtiessä mukaan!

      • Mr.Molotov

        Korjattakoon pieni epäselvyys tekstissäsi:
        Nykyinen koneinsinööri ei vielä lähtiessään ollut koneinsinööri, mutta tunnetusti nopeana oppimaan erilaisia Suomessa, kuin muissakin Euroopan maissa tarvittavia asioita, valmistui matkalla koneinsinööriksi!
        Vastaavanlaiseen suoritukseen ei kykene tässä maassa syntyneet, alkuperäisiin suomalaisiin lukeutuvat henkilöt, sillä heidän koulutukseensa valmiiksi koneinsinööriksi kuluu vuosikausia!
        Häveten on siis tunnustettava valkoihoisten älykkyysosamäärä / oppimiskyky somaleihin verrattuna olevan erittäin vaatimatonta tasoa.


    • Nauravasomali

      Suutarin ja Räätälin paperit tarvii olla jos meinaa päästä työstämään delux-mallinruuhta,meinaan on ne taskut älykännykälle ja kela-goldkortille sekä vesitiivis pössykkäpussi.Eli perusmallin veistäjiltä vaaditaan puuseöätutkinto pelkästään.

    • Hyvä homma et saadaan uusia työpaikkoja.
      🐃...😲

      • kuulostais.sinun.duunilt

        Puusekopää pumppari haeppa tuonne töihin.


    • tikkuja-sinne-jatänne

      Joo sitten revitystä tavarasta, elikkä nopeasti sahatusta, kustanuksia alespäin-

    • tukevuutta-pohjiin

      Varvas läpsyttimiin on hyvä käyttää sikanahkaa, eivät sitten sula kuumilla kotimaitten lomillakaan-

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. KP-Sesongilla ongelmia?

      Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi
      Ylöjärvi
      24
      1496
    2. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      68
      1357
    3. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      96
      1161
    4. Jämsän Paras Ravintola

      Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R
      Jämsä
      73
      1082
    5. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      84
      779
    6. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      29
      738
    7. Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan

      No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni
      Ikävä
      48
      727
    8. Kiellettyjä ajatuksia

      Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,
      Ikävä
      43
      646
    9. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      63
      646
    10. Onko ihan pakko

      olla niin hiton pitkävihainen? Sinulle nainen...
      Ikävä
      38
      629
    Aihe