Asennemuutosta tarvittaisiin pikaisesti jotta ei tuhottaisi aikaisempia saavutuksia joita on tehty Pudasjärven hyväksi. Piiri pieni pyörii taas päättäjien hyvä veli järjestelmän kesken. Lahkopitäjääkö tässä puuhastellaan ?
lahkopitäjäkö ?
12
1240
Vastaukset
- pitäjälahko
sehän on jo ollut aina lahkopitäjä
- sissos___
Nyt ollaan menossa syvään päähän ja vauhdilla.. On sellainen joojoo miesten ja naisten remmi johdossa että kaikki käy ja aina löytyy rahaa. Johtoportaassa tärkein tehtävä on saada pidettyä hyvä palli oman persauksen alla. Jokaisessa Pudasjärvi- lehdessä jossa on juttua kaupungin päätöksistä on uusi menoerä järkiään 100-300t€. Tällä menolla ollaan kohta kassa punaisella ja pahasti.
- uskonveli
Pelkoon ei aihetta koska islam valtaa Pudasjärven varsin lyhyessä ajassa. Lahkolaiset ovat olleet itse päättämässä monikulttuurisesta tulevaisuudesta .
- uskoton
Kunnallispolitiikka on politikointia. Tavallinen tallaaja istuu valtuustossa ja hallituksessa ja saa tehdä päätöksiä asioista joista ei edes ymmärrä mihin kaikkeen se vaikuttaa. Muutenkin touhu mennyt siihen suuntaa ettei edes työpaikka ole varma. Vanhan kansan johtajamallia, uhkailulla pidetään työntekijät ruodussa ja pelossa että menetetään toimeentulo. Järkevät hakeutuvat muualle varman leivän ääreen.
- kaikkionpaskaapaitsikusi
Ei kunnan hommiin pääse varmaan työpaikkaan nykyään kuin muutamista FC Kurenpoikien perheistä.
- Satikuti
Sitä kutsutaan Oulunkaareksi
- poroemäntä
sekä Pudasjärven kaupungiksi. Törmäillään ..AI
- ittoborelone
kohtahan sillä taas rauhoittuu kun lähtevät otsaa kirkastamaan
- Tötterö2
Kun istuu RY:llä eturivissä niin asiat tapahtuu ja palvelu pelaa!
- eturiviläinen
maalaisakat ja pikkupoika johtavat kaupunkia....hohhoijaa..
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä2011408Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa463954Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1133140Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie1342454Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin942166Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh2001804Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.3071069Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta18855Toisten elämän moralisointi
Eikö kukin voisi keskittyä lähinnä omaan elämäänsä? Jos jollakulla muulla on tunteita, ajatuksia, tai tekoja oman suhte143785- 53729