Sama vaikka tappaisin itteni heti tänään. Eipähän ainakaan tarttis itteänsä häpäistä täälläkään yhtään enempää, kun ei täältä näemmä pois pääse muuta kuin kuolemalla. En ole saavuttanut mitään elämässä, mulla ei ole ystäviä, eikä mitään elämää, mitä vitun järkeä on elää tällasta elämää. Oispa läheisiltäki yks murheenkryyni vähempänä. Muutenkaan pysty unohtamaan tai jatkamaan elämää koska olen tehnyt itestäni narrin ja sirkuspellen, mulla ei ole mitään itsekunnioitustakaan. Vittu olen pelkkä luuseri. Ja tämänkin kirjotan tänne susille koska olen niin vitun säälittävä ja masokisti.
Ei mulla ole mitään elämässä
farssikokoihminen
19578
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Älähän viitsi, olethan nytkin saanut koukutettua sen kauniin ihmismielen lirkutuksiisi. Jojoilua ollut varmaan ;)
Olen nainen ja en ole koukuttanut yhtään ketään. Olisinkin.
😘
Minä en voi ketään kynsistäsi pelastaa, eikä kyllä enää kiinnostakaan.
😘😘😘 ihana provoilijani
mitä se helpottaa ? Tapat itsesi ja vieläpä ihan turhaan, välinpitämättömien ihmisten takia jotka eivät koskaan välittäneet sinusta. Elä mielummin ja jätä itsestäsi joku jälki että kävit tällä planeetalla.
en kirjoittanut missään kohtaa, että tekisin sen muiden ihmisten takia.
Älä nyt kuitenkaan. Mä ikävoisin sua.
Ei oo mullakaan, toimeentulotuella ja asumistuilla ( elelen ), onhan siinä farssia.
Aina kannattaa katsoa se seuraava päivä, se on mun motto ja sillä olen pärjännyt vaikeiden aikojen yli. Elämässä on kaikenlaista kivaa ja ihmeellisiä juttuja, heittäydy mukaan vaan. Kun laskee hiukan rimaa odotuksista, niin näkee ne hyvät pienet asiat. Tsemppiä ap, kyllä elämä kantaa! ❤
Itsesäälin valtaan ei kannata vajota. Loppujen lopuksi anonyymit kirjoitukset täällä ei ole mikään iso juttu. Masentunut mieli vain saa aikaan sen, että kaikki asiat tuntuvat niin ylitsepääsemättömän noloilta ja häpeällisiltä. Joskus on ihan hyväkin kokeilla, miten noloja asioita voi kirjoittaa, eikä mitään kauheaa tapahdu.
No worry.
En ikinä kirjoittaisi tällaista enkä varsinkaan myöntäisi, ettei minulla ole itsekunnioitusta.
En ole lapsellinen.
Enpä tiedä kenelle kirjoitat...
En minä luule, että ”sinä” kirjoitit aloituksen tietenkään. Nipotat nyt lapsellisuudesta ”kultu”. Tekee hyvää heittäytyä, ei se ole niin vakavaa. Ei kaikki kommentit sua koske niin kuin ei muakaan.
Melko söpöä tuo sun tärkeily, ei käynyt mielessäkään.
ei ole ystäviä? minullakaan ei ole ystäviä. Näin keväällä sen taas huomaa, kun ihmiset ulkona seurustelevat ryhmissä ja pitävät piknikkejä ja grillikutsuja. Kai minusta jotenki paistaa sellainen, että en ole helposti lähestyttävä. Olen aika sulkeutunut.
Mulla on vain muutama ystävä. Tutustuisin mieluusti ihmisiin mutta en jaksa sellaista ulkokultaista liiba laabaa mitä usein pienessä kaupungissa on. Enkä varmasti mahdu normimuottiinkaan. Olen iloinen niistä parista harvasta joihin olen tutustunut, he ovat kultaisia aidosti. Mulle tuli niin surullinen olo aloittajan puolesta, pitäisi olla jotain kerhoja yksinäisille tai seuraa kaipaaville kaiken ikäisille.
Kuule et ole luuseri. Aina voit muuttaa elämäsi suuntaa jos olet siihen tyytymätön.
Älä tee itsellesi mitään pahaa olet tärkeä ja elämälläsi on tarkoitus.
Voimia sulle.
Hyttysen litskaus auton syylärissä
Kenelle kellot soivat?
Mikäsvuoropuhelinosakeyhtiön aikanne neiti muutahainrn tyyppi sielä arvostelee kakkansa makua.
Provo, jos kelpaatkellevaan viesti on aloittajan
Mulla ei ole yhtään ystävii- myöhemmin mulla on 2 ja ne on tosi kultasia
Älä leiki tälläisille asioilla tai älä ala sotkemaan tai provosoimaan toisen juttua,
Jos jollakulla on oikeesti hätä. Ja jos sulla aloittaja on, eikä jälkimmäinen viesti ole sinun, hae apua.
, jos oikeesti hätä hae apua, silloin löytyy kyllä apua, täällä tulee monenlaista tekstiä
Mut älä provoi tälläisille,
jonku kohdalla apu jää tulematta pian
Jos oikeesti ajattelet noin puhu asioista ja hae apua