ja arvostella opettajat. Me vanhempain yhdistyksessä pisteytämme opettajat aina keväisin ja joulun aikaan, annamme huomautuksia ja ohjeistamme heidät. Ohjamme ehitä lisäkursseille kesällä ja perustimme tuumasta toimeen kerhon heille jossa me vanhemmat neuvomme miten kesälomat ja muut lomat voisi hyödyntää kursseilla tai koulun siivouksessa, se olisi hyvä ajatus.
Olemme kuitenkin opettajan pomoja ja esimiehiä, ja meille kuuluu heidän vahtiminen ja ohjeistus. Monet opet laiskottelevat ja sivuavat työnsä avustajille ja itse vetää pitsaa tai lukee treffipalstoja.
Meidän kuuluu valvoa heitä ja kuunnella muiden vanhempien arvostelua. Opettajilla on liian suuret palkat ja olisi hyvä ryhtyä tuntipalkkaukseen.
Jos ei olisi lapsia ei heilläkään olisi töitä, opettajat ovat kuitenkin meidän alaisiamme, me maksamme heille palkat.
Pisteytyksissä on se hyvä puoli että voi suoraan vaan sanoa mitä mieltä heistä on ja arvostella käytöstä ja ohjata kursseille. Monet ottavat onkeensa ja tokenevat mutta on sitten kitisijöitä, jotka hangoittelevat, ja siitä tehdään aina koulutoimistoon valitus. Monesti uskovat jo siitä.
Me vanhemmat kuitenkin olemme vastuussa lapsista jotenmiedän kuuluu valvoa tarkoin opettajien toimia-
Nyt on aika pisteyttää
9
445
Vastaukset
- KenkkuOpe
Luulin, että olisit jo ammattiavun piirissä. Luulo ei näköjään ole tiedon väärti.
- JustJust
Mielenterveyspuolen resursseja on valitettavasti rajusti supistettu. Nekin, joiden pitäisi ehdottomasti olla tarkassa valvonnassa, laitetaan kotiin, eikä kukaan valvo ottavatko he välttämättömän lääkityksensä.
- NarsistiOpe
Nyt on aika pisteyttää ja arvostella vieraannuttaja "viranomaiset,
opettajat, äidit". Me vanhempain yhdistyksessä pisteytämme kaikki vieraannuttaja "viranomaiset, opettajat, äidit" aina keväisin ja joulun
aikaan, annamme huomautuksia ja ohjeistamme heidät. Ohjamme
heitä lisäkursseille kesällä ja perustimme tuumasta toimeen kerhon
heille jossa me vanhemmat neuvomme miten lapsen etu- ja oikeudet toteutuvat. Vieraannuttaja "viranomaisia, opettajia, äitejä" voisi
hyödyntää kursseilla tai koulun siivouksessa, se olisi hyvä ajatus.
Olemme kuitenkin vieraannuttaja "viranomaisten, opettajien, äitien"
pomoja ja esimiehiä, ja meille kuuluu heidän vahtiminen ja ohjeistus.
Monet vieraannuttaja "viranomaiset, opettajat, äidit" laiskottelevat
ja sivuavat työnsä avustajille ja itse vetää pitsaa tai lukee treffipalstoja. Meidän kuuluu valvoa heitä ja kuunnella muiden vanhempien arvostelua. Vieraannuttaja "viranomaisilla, opettajilla, äideillä" on liian suuret palkat
ja olisi hyvä ryhtyä tuntipalkkaukseen. Jos ei olisi lapsia ei heilläkään olisi töitä. Vieraannuttaja "viranomaiset, opettajat, äidit" ovat kuitenkin
meidän alaisiamme, me maksamme heille palkat. Pisteytyksissä on se hyvä puoli että voi suoraan vaan sanoa mitä mieltä heistä on ja arvostella käytöstä ja ohjata kursseille. Monet ottavat onkeensa ja tokenevat mutta on sitten kitisijöitä, jotka hangoittelevat vastaan perättömin selvityksin, lausumin mm. tuomioistuimessa lapsen olosuhteista luonnehäiriöisessä "viranomais-" menettelyssä-, ja siitä tehdään aina vieraannutustoimistoon valitus. Monesti uskovat jo siitä. Me vanhemmat kuitenkin olemme vastuussa lapsista joten miedän kuuluu valvoa tarkoin vieraannuttaja "viranomaisia, opettajia, äitejä perättömin selvityksin, lausumin tuomioistuimessa lapsen olosuhteista;
lapsen edun- ja oikeuksien toteutumiseksi suomessa, "mafiavaltiossa. Lapsella on oikeus omaan isäänsä, vanhempaansa- oikeaan huoltajaansa. - Valokevät
Ikävää, että monet oppilaat kohtelevat huonosti opettajia, esim huorittelevat naisopettajia. Oppilaat pitäisi laittaa kuriin. Eräs ihmiskunnan ongelmista on huono käytös , toinen ongelma on selkärangattomuus.
- cnvmcnmvnmcvncm
Sano lapsillesi ettei ketään saa sanoa h...ksi, miten sä semmoista olet suvainnut? Sun kuuluuu kurittaa lastasi jos semmoista menee sanoon. Toisaalta opettajat antavat aihetta usein kun viettävät yömyöhään ravintoloissa, sana kiirii ja monet lasten isät kyvät saunakaljoilla niin siitä se lähtee.
- äitiesimimesopelle
Hyvä aloitus. Juuri näin toimii meilläkin vanhemmat. Puhumme paljon opettajien tekemisistä ja tekemättä jättämisistä. Me vanhemmat olemme vastuussa lasten asioista, eikä kenenkään sopettajan saa antaa mitätöidä niitä . Ilman heitä ei opettajilla olisi ylisuuria palkkoja, lyhyitä työpäiviä, helppoa työtä, ja pitkiä lomia.
Silti he kenkkuilevat vanhemmille ja ärsyttävät tahalteen koska eivät osaa käyttäytyä, opettajat vaan kuvittelee olevansa korkeammalla kuin vanhemmat mutta he ovat meidän palkkalistoilla, me maksamme alaisillemme palkat.- TotuusSattuuQC
Kun se oma mussukka Jenna-Peteri ei selvästikään oikein siellä koulussa pärjää niin ehkä olisi hyvä sinunkin vanhempana keskittyä siihen miten sen koulumenestyksen saisi nousuun. Ja jättää nuo omat kotkotuksesi vähän vähemmälle.
- tuomarienäiteee
TotuusSattuuQC kirjoitti:
Kun se oma mussukka Jenna-Peteri ei selvästikään oikein siellä koulussa pärjää niin ehkä olisi hyvä sinunkin vanhempana keskittyä siihen miten sen koulumenestyksen saisi nousuun. Ja jättää nuo omat kotkotuksesi vähän vähemmälle.
No oot sie lapselles nimen keksiny!!! Saako suomessa laittaa poikien ja tyttöjen nimiä sekasin? En mie kyl laittaisi.
Kot kot kotttkoooot kot...... KOT.KOT..
Tiärätkös, mun lapset ovat jo ammattinsa opiskelleet, ja työssä ovat. Heidän kouluaikanaan pidin tarkkaa sihtiä opettajien tekemisistä ja tekemättä jättämisestä. Olin aina vanhempien tilaisuuksissa äänessä ja kyselin ja vaadin. Pidin lasteni puolta ja muidenkin.
Heidän menestys oli huippuluokkaa, kaikki ylioppilaita L paperit taskussa. Fiskuus tulee mun puolelta onneksi.
Olenkin sanonut että huonnommillakin arvosanoilla he olisivat pärjänneet, mutta se on meille luontaista että olemme neroja.
Mää kotkottelen juuri niin paljon kuin haluan..KOKOKOKOKOOOOT KOT KOT... - TotuusSattuuQC
TotuusSattuuQC kirjoitti:
Kun se oma mussukka Jenna-Peteri ei selvästikään oikein siellä koulussa pärjää niin ehkä olisi hyvä sinunkin vanhempana keskittyä siihen miten sen koulumenestyksen saisi nousuun. Ja jättää nuo omat kotkotuksesi vähän vähemmälle.
Kun se oma mussukka Jenna-Peterin ope ei selvästikään
oikein siellä koulussa pärjää niin ehkä olisi hyvä sinunkin
opena keskittyä pääasiaan; siihen miten sen
opemenestyksen saisi nousuun. Ja jättää nuo omat
kotkotuksesi vähän vähemmälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2032790Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1652496Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 64951
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait256904Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies107902Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20879Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka307874Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k453778Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22748