Jos on kokemusta tai tietoa, kerro millainen
koulutus on askartelunohjaajaksi aikuiskoulutuk-
sena.
ASKARTELUNOHJAAJAKSI
11
2779
Vastaukset
- siru
Askarteluohjaaja artesaaneja on. Koulutasoinen oppilaitos, joka kestää 2,5 vuotta.
- Voisitko kertoa
Onko koulutusta Helsinki-Vantaa linjalla?
- muista kaikkea
Voisitko kertoa kirjoitti:
Onko koulutusta Helsinki-Vantaa linjalla?
Riihimäellä tai jossain sielläpäin ainakin, mutta ei ihan pk-seudulla.
Mutta kun tiedät ammattinimikkeen, niin katso netistä, hyvä ihminen. - yrittäny
muista kaikkea kirjoitti:
Riihimäellä tai jossain sielläpäin ainakin, mutta ei ihan pk-seudulla.
Mutta kun tiedät ammattinimikkeen, niin katso netistä, hyvä ihminen.Oon yrittänyt kysyä, mutta en ole löytänyt.
Siksi kysyn täältä, jos joku tietäis. Kiitos! - vielä
yrittäny kirjoitti:
Oon yrittänyt kysyä, mutta en ole löytänyt.
Siksi kysyn täältä, jos joku tietäis. Kiitos!askarruttaja artesaani
- eepu 44
kyseistä koulutusta saa
- Haluu kans!
Askartelunohjaajaksi valmistutaan vain Hämeen ammattikorkeakoulussa Wetterhoffilla (Hämeenlinna). Tutkinto on artenomi, ohjaustoiminnan linja. Kestää noin 4-5 vuotta. Aikuisten monimuotokoulutus alkoi viime syksynä, mutta nyt ei ole tiedossa järjestetäänkö milloin uutta aikuiskoulutusta. Ei ainakaan ensi syksynä. Kysele siis HAMK:sta.
- hirveesti
tolla alalla. Olen itse ja tunnen monta askartelunohjaajaa. Työttömiä kaikki. Ei alan töitä tarjolla missään. Satunnaisesti jokú paikka ja voitte uskoa, että hakijoista ei ole pulaa. Kannattaa tuo askartelu ottaa ihan harrastukseksi vaan, se ei elätä.
- tulosta
Ala on kiva, mutta kannattaa myös katsoa www.mol.fi ja mistä vaan, että onko töitä. Tänään bongasin ensimmäisen paikan ja 3 kk olen päivystänyt netissä koko pääkaupunkiseudun paikkoja. Puhun nyt kokopäivätyöstä ja haen kyllä muillakin nimikkeillä tietty.
- KAIKILLE VASTAAJILLE
Hurjasti kiitoksia kaikille, jotka ovat vaivutu-
neet vastailemaan ja toki voi vieläkin vastailla.
Tuntuu tällä hetkellä aika epävarmalta tuo ammat-
ti!!?? Jäädään kuulolle!!! - Anonyymi
KAIKILLE VASTAAJILLE kirjoitti:
Hurjasti kiitoksia kaikille, jotka ovat vaivutu-
neet vastailemaan ja toki voi vieläkin vastailla.
Tuntuu tällä hetkellä aika epävarmalta tuo ammat-
ti!!?? Jäädään kuulolle!!!..säähän voit mennä palvelukeskukseen askartelemaan vanhusten kanssa aluksi vapaaehtoisena ja eiköhän ne palkkaa sut vakituiseksi , kun olet näyttänyt kykysi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1836490Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto935402Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost153756Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1233387Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT2123159Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat762358Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12108Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val451684Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191676- 981356