Savonlinnassa tapahtuu puukotus ja lehden mukaan ampulanssilla ja poliisilla on tapahtumapaikalle matkaa 90km, matkaan kuluu aikaa 2h, vaikka olis huonompikin keli niin kyllä tunnissa olis pitäny huonommankin kuskin pitäny pystyä ajaan se väli, vai oliko korttipeli kesken eikä kerinny lähteen aikasemmin, vai seikkailtiinko välillä kuopiossa kun tuli epäselvä tiedonanto hälytyskeskuksesta, M I T E N T Ä Ä ON M A H D O L L I S T A ? Hätäkeskusko hidastelloo??
Missä viipy!!!!
Palomiesz
2820
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
..siel o taas joku pätevä tyttölapsi ajanu hälytysajoneuvoa..
Ensinnäkin Savonlinnassa ei ole naisia tällä hetkellä lanssi hommissa. Sitten että miksi 90 km matkaan kestää noinkin kauan. Täysin mahdoton sanoa, mutta syitä voi kyllä arvailla.
- Annettu osoite on epätarkka, väärä, mahdollista sotkea johonkin toiseen osoitteeseen.
- Yhtäaikainen keikka. Ambulansseja ja miehistöjä on rajallinen määrä. Kaksi päällä olevaa tilannetta aiheuttaa ongelmia jo pahasti.
- Tilanteesta on annettu kiireetön kuva/katsottu että ei ole prioriteeteissä kärjessä. Vähäinen vamma tms. ei ole niin kiireellinen kuin esim. vitaalielintoimintojen häiriöt.