Rento, lupsakka, olamaisen sielukas viini ja virsi-tapahtuma hotelli Keiteleessä. Tupa täynnä tyytyväisiä veisaajia. Tätä kansa kaipaa!
Kiitos Olavi Virtanen
14
2252
Vastaukset
- tyytyväinen
Milloin?
- paikallaollut
Keskiviikkona
- ihmettelijä
Eikö virsiä voi nykyään enää veisata selvinpäin?
- Nojohanolikommentti
ihmettelijä kirjoitti:
Eikö virsiä voi nykyään enää veisata selvinpäin?
No ihmettelehän sinä sitä ihan rauhassa pikkusieluisessa päässäsi!
- papilongay
hieman karvas, tynnyrimäinen, tunkkainen fiilis jäi
- Hehkuttaja
papilongay kirjoitti:
hieman karvas, tynnyrimäinen, tunkkainen fiilis jäi
-Mutta yleisilme kaikkineen loi positiivista good willia. :)
- Kiljuajakiljuntaa
Rehti konnevetinen kilju tulisi seurakunnille halavemmaksi.
- samanlainenkotikylälle
Mierolla ei taida onnistua samanlainen ilta? :D
- Vetelää
Eijakaisa asuu siinä samassa talossa, Mierontien kulmilla ja hänen kotonaan;)
- Hehkuttaja
Vetelää kirjoitti:
Eijakaisa asuu siinä samassa talossa, Mierontien kulmilla ja hänen kotonaan;)
Tokkopa EK:lla on enää sananvaltaa Mierontien meininkeihin.
- ja.laulu.raikaa
Tottahan joka pippaloissa täytyy jotain juomaa olla jossa prosentteja, minä ainakaan en lähde mihinkään tapahtumiin jos ei ole vähintään viiniä, kaikkein paras on sllainen todella tuhti booli, esimerkiksi kossua 20 pulloa ja yksi mansikka sinne kellumaan.
- ilmanvihaakiitos
Näitä lisää! Kunhan jättää pois huumoriin ja sarkasmiin kätketyn vihan ja katkeruuden! Ei tarvitse nostaa itseä jalustalle ja alentaa muita, eikä tarvitse korostaa omaa paremmuutta ja toisten huonommuutta joka paikassa. Sitten tulen uudestaan minäkin kun saan vastaavaa ilman tätä! Vaikeat asiat varmasti ratkeaa. Tekee vain sitä mitä rakastaa ihan ja koko täydestä sydämestä. Ei ole moiseen piikittelyyn tarvetta kun tietää olevansa oikealla asialla!
- Tyytyväinenveisaaja
Jokainen kuulee asiat haluamallaan tavalla. Vastuu on kuulijalla, ja näin ollen rivien välistähän voi tulkita mitä vain haluaa. Minua ei ainakaan moiset asiat vaivanneet, joten tulkintasi on ihan sinun omasi?
- ilmanvihaakiitos
Ei ole tarvinnut kenenkään rivien välistä lukea tai kuunnella. Sen verran työntää päivälehtiin ja muualle samalla tyylillä. Onko palautteen antaminen kielletty? Alkaa maku mennä ainaisesta saman asian jauhamisesta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1802230- 1751851
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1701722Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1101538Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise261494- 1091250
Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1671114Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c771073Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää148962Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,58955