Tilaisuus hukkaan?

Myötäeläjä

Sattuipa tässä menneellä viikolla, että olin vaimokkeen kanssa eräässä yleisötilaisuudessa ja poikkesimme kotimatkalla baarin kautta.
Kotona vaimo kävi jotenkin kuumana ja sänkyyn päädyttiin, eikä rouvalle se tavanomainen yksi riittänytkään, virtaa tuntui olevan enempäänkin, kun asiaa hieman kummastelin, niin alkoi selvitä, että käydessään naistenhuoneessa, niin siellä oli noin samanikäinen tyylikäs ja siisti nainen, joka tuli juttusille, rouvan kauneutta ja olemusta kehuttiin, tuli halailtua, mikä taas johti suutelemiseen, rouva oli kiihottunut hirveästi ihanista kielareista ja mennyt hommaan mukaan, rintojakin hipelöitiin puseron sisältä ja pillua tykytti.
Juttu kuitenkin keskeytyi, kun joku tuli sisään, rouva lähti pois saman tien ja nyt harmittaa, kun ei tuosta toisesta jäänyt mitään tietoa, puhelinnumeroa, eikä muutakaan, oli kuulemma ensimmäinen kokemus tällä alalla ja hyvältä tuntui, no asiaa pohdittiin ja päätettiin poiketa siinä baarissa vähän useammin, jospa se toinenkin...
Jotenkin asia kiihottaa minuakin, kun ajatukset pyörii sen ympärillä, että mitä kaikkia he sitten tekisivätkää, jos toisensa kohtaisivat, toivon sitä.

1

6236

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toiveissahyväelää

      Taitaa joka (toisella) tytöllä tulla tietyssä iässä tällainen salainen toive, joka kenties ei koskaan toteudu, asia tuli sattumalta puheeksi mieheni kanssa ja hän suhtautui juttuun kannustavasti, mutta se kuitenkin jäi toteuttamatta, kynnyksen ylittäminen on jotenkin vaikeaa ja mistä löytäisi sopivan, en minä ainakaan voi tutuille mennä ehdottelemaan.
      Ihannetapaushan olisi juuri sellainen, että sattumalta kohdattaisiin ja kuviot alkaisivat sopia toisiinsa, mutta missä? Se on tässä ongelma :)

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      85
      6483
    2. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      290
      5454
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      98
      4151
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      52
      2900
    5. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      27
      2874
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      120
      2093
    7. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      47
      2030
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      99
      1767
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      72
      1301
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      159
      1151
    Aihe