KLL:n kisat

Katsomonmama

KLL:n kisat viikon kuluttua Tampereelka, mitö mietteitä?

16

822

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jumanjii

      Mikä seura mahtaa olla paras?
      PERKELE!!!

    • kisakatsomontäti

      Tuohon on helppovastata PPM kahmivat taas kaikki palkintosijat kuten ovat tehneet viimeiset 5 vuotta putkeen. Tytöissä taisi siskokset ottaa odotetusti kultaa saapinähdä tekeekö pojissa veljekset saman tempun.

      • setämieskatsomosta

        Kahmi joo,o, 99 jaossa olleesta mitalista poriin meni 7 ja niistä 5 tyttövauvojen sarjassa ;)


      • kisakatsomontäti

        Taitaa ilmajoensetämiestä harmittaa kun taaskin tulee vain 1 pronssimitalli PPM vieden jokaisesta sarjasta mitallin .


      • Jumanjii
        kisakatsomontäti kirjoitti:

        Taitaa ilmajoensetämiestä harmittaa kun taaskin tulee vain 1 pronssimitalli PPM vieden jokaisesta sarjasta mitallin .

        No mikä se paras seura oli?


      • kisakatsomontäti

        PPM oli paras seura oliko sinulla muuta kysyttävää ?


      • Painiprofessori
        kisakatsomontäti kirjoitti:

        PPM oli paras seura oliko sinulla muuta kysyttävää ?

        Siellä ei ollut seuroja ollenkaan. Ainoastaan kuntia. Pori oli kyllä kuntapisteissä selvästi paras. Syksyllä vapaan KLL-kisoissa ero muihin on luultavasti vielä suurempi.


      • Onneakatsomosta

        Pori oli jälleenkerran kuten monina edellisinä vuosina ylivoimainen. 80-90 luvun hyvin pärjännyt painipitäjät mm. ilmajoki jäi kauas kärjestä ollen vasta 4:jäs ja tosiaankun painitaan vapaan kll kisat porin ylivoimaisuus kasvaa huomattavasti joten PORI on edelleen SUOMEN YKKÖNEN PAINISSA

        Toivottavasti painiliitonväki vihdoin avaisivat silmänsä ja laittaisivat kaikki voimavaransa poriin pohjanmaan sijaan turha rahoittaa konkurssiyritystä kun porissa homma toimii ja mitaleita ropisee mihinkisaan ikinä menevätkin


    • Voittajavyö

      Montako Porilaista painijaa oli krekon miesten sm kisoissa. Siellä se veri punnitaan ei ikäkausikisoissa.

    • hurko

      Porin nykypainijoosta ei oo ketään enää painimassa 2021. kolme vuotta ja hiljaasta on Porin suunnalla.

    • PPMonsuomenparas

      Aiettä katkeruus huokuu lakeuksilta. Taitaa olla kovapaikka kun porilaiset OLI TAAS kll kisojen ylivoimainen voittaja.

      Hurkolle tiedoksi 3-5:den vuoden päästä nämä porin pojat kahmivat miesten SM-kisojen palkintopöydät tyhjiksi, Kunhan ikä/painot antavat mahdollisuuden osallistua vaikkakin taitaisivat nyt jo reilusti alipainoisina/ikäisinä viedä pohjanmaan miehiä matolla 10-0.

      Pohjanmaalle lohdutuksena on teillä viellä 2 painijaa jotka pärjäävät jotenkuten kisoissa, Harmivaan kun hekin ovat kohta eläkeikäisiä no sitten eläkeellä heillä on aikaa katsella katsomon puolelta kuinka olisi pitänyt painia kun porin mestarit näyttävät mallia.

      • jumanjii

        OHO! Pohjanmaalleha on näytetty kaapin paikka!


      • Painiprofessori

        Ei KLL-kisojen mitalisteja todellakaan kannata vähätellä. Sieltä on ne tulevaisuuden painijat tulee. Pitkän polun kautta. Ei ne puusta putoa valmiina mies, - ja naispainijoina.


    • Anonyymi

      Pori tulee ja näyttää kaapin paikan Vantaalla,

    • Anonyymi

      No siltä se taas näyttää👍

      • Anonyymi

        Se on hianoo!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      46
      7401
    2. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      347
      5399
    3. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2866
    4. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      148
      1794
    5. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      138
      1671
    6. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      61
      1607
    7. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      110
      1425
    8. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      164
      1328
    9. Keskiviikkona 8.4.2026 se tapahtuu

      Nimittäin tulevana keskiviikkona 8.4.2026 Donald Trump ilmoittaa Naton pääsihteerille että Yhdysvallat eroaa Natosta. N
      NATO
      293
      1182
    10. Mahtavaa, Trump pelasti lentäjän, Irania nöyryytettiin

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011917601.html Taas osoitus kuinka ylivertainen maa USA on Trumpin johdolla.
      Maailman menoa
      364
      1151
    Aihe