Nakkilassa haisee paska

ei-haise-raha

Ainakin koko Ruskila on saastutettu paskalla, joka tunkeutuu sisätiloihinkin. Ei voi tuulettaa eikä edes viedä pyykkejä ulos kuivumaan. Rahanahe pottuviljelijä on tehnyt elämästä paskalle haisevan ja valtio vilä rahottaa tuota paskan levitystä.
Sanonta paska haisee rahalle, mutta se koskee vain maajusseja.

6

627

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pubistakajahtaa

      Ruskilassa haisoo patska onnarin parkkipaikalla haisoo musta volvon romu kumia polttaen on siinä kova jätkä ossaa kumia polttaa oikein järjen jättiläinen mistähän apukoulusta on karannut.

    • vittu.haisee.hyvälle

      Peruna-pehtoorille: kuinka kauan toi levittämäsi "lannoite" haisee ???? Ja alkaako se lemu taas sateiden jälkeen uudestaan?????
      Kuka korvaa kun pyykit pitää pestä uudelleen sitten kun toi sinun rahanhajusi, (meille paskan) joskus tulevaisuudessa kirkastuu, kuka tulee pyyhkimään teraseilta paskapölyn pois? Menee paras grillikausi nyt ohi, kun ainakin minä syön sen lihan mieluummin tuoreena, kuin tunkiolta levitettynä ja tuossa kaikkialle leviävässä "tuoksussa".
      Vaikka asun maalla, en halua kotonani ja pihallani jatkuvaa paskaa haistella.

    • VitunMaajussit

      30 asteen helteessä ajoivat eilen paskaa pelloille

      Hyi helvetti. Nakkilan länsipuolella ei hengittämään pystynyt.

    • kuivaa.pyykkisi.ulkona

      Niinkuin ennenkin niin saat arvaamattoman hyödyn.
      Missää ei tarvitse enää esitellä itseään vaan jokainen vastaantulija tietää jo hajusta,mistä maailmanloukosta olet ryöminyt.
      Se haju ei tule pellolle levitetystä hyhhyystä vaan on luonteenomainen nakkilalainen elementti.

    • pahimmat.pöllähdykset

      Tuntuvat tulevan kunnantalolta...
      Nakkilan punikkitemppelissä jaetaan sotekohelluksen myötä avautuvia palkkiovirkoja niin että sikoisoliemen lippiksen alta nousee sininen savukiemura.

    • Antiluomu

      Niin, ostakaa vaan sitä luomua niin saatte nauttia paskan hajusta. Itse en luomuun koske!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      377
      12446
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      263
      5457
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      216
      3964
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      207
      2741
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      17
      2015
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1854
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      167
      930
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      273
      895
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      802
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      756
    Aihe