Otin hautausmaan roskista kolme pientä tuijaa. Joku oli varmaan vienyt ne syksyllä haudalla. Voiko nämä "mini-tuijat" lähteä kasvamaan? Ihan ovat vihreitä vielä?
Mini tuija
Tuituituija
4
763
Vastaukset
- poltinkarva
Istuta turvepitoiseen kasvualustaan. kastele ja vie varjoon.
- Tuituituija
okei.. luuletko ,että nämä alkaa kasvaa ja niistä tulee isoja tuijia ?
- poltinkarva
Jos ne tuijat ovat pyöreänmmuotoisia, niin voivat olla pallotuijia, esim,danica. Pallotuijalajikkeet eivät kasva isoiksi.
Tuijia kannattaa ensin hoivata ruukuissa, ja sitten elokuussa istuttaa kasvupaikkaan.- Tuituituija
kiitos tiedosta! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901945
- 1131043
- 103977
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa20737- 52694
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42598Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä29580Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m174546Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45528Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;203481