Terveydenhoitaja pääsykokeet Joensuu

Hei! Onko jollain kokemusta terveydenhoitajan pääsykokeista Joensuun Kareliassa. Netissä lukee että yksilö-ja ryhmähaastattelu, mutta olisi kiva tietää tarkemmin kokeiden sisällöstä :)
1155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Itse valmistuin terkkariksi Kareliadta 2013, joten pääsykokeista on jo aika paljon kulunut aikaa. Ryhmähaastattelussa oli noin 6 henkilöä ja pari opettajaa tarkkaili sitä. Sieltä annettiin aihe, josta ryhmän piti keskustella. Yksilöhaastattelussa oli kaksi opettajaa, joista toinen haastatteli ja toinen vain seurasi tilannetta. Yksilöhaastattelussa kysyttiin syitä miksi haluaa terkkariksi, motivaatiota ja asennetta opiskeluun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hjelp kirjoitti:

Hei! Onko jollain kokemusta terveydenhoitajan pääsykokeista Joensuun Kareliassa. Netissä lukee että yksilö-ja ryhmähaastattelu, mutta olisi kiva tietää tarkemmin kokeiden sisällöstä :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu