Sopiiko ylipaino mulle?

Entä parta vai ilman partaa?
13375
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

kaikille muille sopii ylipaino, paitsi itselleni.

Äänestä

Naisella pieni ylipaino ei haittaa, mutta parta....

Äänestä
  • Komppaan tätä. Muutama partahaiven naisella vielä menee, mutta viikset tai kokoparta alkaa ainakin minua epäilyttämään.

    Äänestä

  • Sama miehille, eli ei rintojen kasvua eikä selluliittia. Pienessä määrin menee siis nuokin miehellä.

    Äänestä

Mä funtsaan samaa joka päivä. 😀

Äänestä

Jos sanoisin, että oot täydellisen näköinen just noin, niin nakkelisit kuitenkin vaan niskojas, että oon vain sun ulkonäön perässä. :)

Äänestä

Sopii tietysti. Olet varsin viehättävä. Parta on ehdoton, jos ajat pois en enää tykkää susta!

Äänestä
  • Eli jumaloisit minua ja partaani. Tykkäätkö luonnonkiharoista? Jos kosjahri nii.

    Äänestä

  • Kylmät__kädet__ kirjoitti:

    Eli jumaloisit minua ja partaani. Tykkäätkö luonnonkiharoista? Jos kosjahri nii.

    Ehdottomasti. Jumaloisin aivan hitokseen! Mullekin on alkanut kasvaa hentoisia, vaaleita viiksihaivenia näin vanhemmalla iällä. Ja nenäkarvojakin. Nypin ne pois, vaikka oikeastaan ne on aika somia. Ehkä jonakin päivänä kasvatan kunnon parran. Jumaloithan säkin mua sitten? Aattele, jos kasvatetaan kuule kummatkin sellaset kamalan pitkät parrat, polviin asti, ja sit voidaan tehdä toisillemme partakampauksia! Sit mennä viuhdotaan pitkin kyliä ja maita ja mantuja parrat hulmuten! Sun luonnollinen kiharapilvi viipottais siinä niin kivasti mukana. Mä voisin ottaa permanentin. Olis se hienoo! Oltais niin ylipainosia ja partasia ja kiharia ja kertakaikkiaan aivan uskomattomia, että ei kuunaan kullan valakiana ois vastaavaa tässä korpimaassa tavattu.
    Mutta tuo viestisi loppu ei mulle oikein auennut. "Jos kosjahrii nii", mielenkiintoinen ilmaus, joskin jää tässä nyt valitettavasti merkitykseltään pimentoon. Olisko jottain vierasta kieltä, peräti englantia?

    Äänestä

  • Katso peiliin niin mitä näet? No terroristin näköisen henkilön. Ei oo ihme, kun ei tuo naista saa.😳

    Äänestä

Kysytkö mun mielipidettä ☺️☺️ Oot sulosin!

Äänestä

Vanhempikin mies on hyvin charmikas parrakkaana.

Äänestä

miehellä sellasesta sänkiparrasta. Musta se on seksikäs, vaikka voi kyllä raapia, jos pussailee. Se on jotenki miehekästä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


style kirjoitti:

Entä parta vai ilman partaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu