Saara Aallon korvattava aiheuttamansa kulut

Saara Aalto sai huseerata kuukaudet Ylen veronmaksajilta nyhtämillä rahoilla; oli vaatetta, stylistiä, lavastetta, tanssijaa, videokuvaajaa, koreografia... Ja paskat saimme palkaksemme!
Ei ole pienintäkään epäilystä etteikö juuri Saara itse olis ollut sen euroviisulavalla nähdyn häpeällisen huonon räpellyksen takana: ämmä tietty taas sotkenut paremmin osaavien ja tietävien pasmat vaatimalla sitä ja tätä vaikka on tyhmä kuin seinä ja yhtä jääräpäinen.
Siksi Aalto on korvausvelvollinen! Tulos tai ulos(ottoon)!
16382
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Millä se mitään korvaa? Ei sillä ole kuin tuulen huuhtoma perse.

Äänestä
  • Tuo oli kyllä ilkeästi, mutta epäilemättä totuudenmukaisesti sanottu luonnehdinta Saaranvih ja Meripieras (=sama kirjoittaja) kunnianloukkausoikeudenkäynnissä :(

    Äänestä

  • monsters.voittaa kirjoitti:

    Tuo oli kyllä ilkeästi, mutta epäilemättä totuudenmukaisesti sanottu luonnehdinta Saaranvih ja Meripieras (=sama kirjoittaja) kunnianloukkausoikeudenkäynnissä :(

    Kerrotko sen oikeudenkäyntipäivän ja paikan ettet leimaudu ripulinkurlaajaksi jonka tarinoissa ei ole totuudenhiventäkään

    Äänestä

Eiköhä toi tähti sopparinsa on itselleen edulliseksi hoitanut.
Tuskin siltä mitään tulosvastuuta on edes edellytetty.
Syyttävä sormi vois sitävastoin osoittaa sitä järjenjättiläistä Ylessä, joka näin onnettoman ja jo etukäteen tuhoon tuomitun idean on lanseerannut.
Tää hemmohan on ihan kujalla,eikä todellakaan tehtäviensä tasolla. Kuka tahansa alan ammattilaisista olis voinut kysyttäessä valistaa kyseistä päälikköä tän tähdenlennon valinnan riskeistä

Äänestä
  • Miksi et valistanut, kun noin hyvin tiedät kuinka voitto olisi tullut Suomelle?

    Äänestä

  • sinunsyysi kirjoitti:

    Miksi et valistanut, kun noin hyvin tiedät kuinka voitto olisi tullut Suomelle?

    Miksi et valista, kun noin hyvin tiedät kuinka voitto olisi tullut Suomelle?

    Äänestä

Arttu Wiskari ja mökkitie sitten ensivuonna, voitto Suomeen.

Äänestä

Tuo hirvittävä ötökkä saisi oma-aloitteisesti korvata aiheuttamansa vahingot koko kansalle ja rekkamies yhteisvastuulliseksi!

Äänestä

Muutaman vuoden kuluttua näemme tämä lättänaama- Saaran irvistelemässä Kallion kapakassa yhdessä painijahirvityksensä kanssa.

Äänestä
  • Tai Turussa samassa kuppilassa mihin hänen suurin faninsa 70-vuotiaana meikkaava huuliharpunsoittaja Mailkel Monroo tulee naisten stygällä

    Äänestä

Aallon kopea ja vittumainen akka edesvastuuseen!!!

1Äänestä

Heh, täällä "Idioottijengi" kokoontuu mouruamaan ... :)

1Äänestä
  • Saattaa sinun heitterin korvissa kuulostaa mouruamiselta, mutta todellisuudessa hyräilemme Monsters-kappaletta joka voitti Euroviisut.

    Äänestä

  • Olen pahoillani "onnettomuudestasi" . No Saara voi hyvin ja me kaikki hänen miljoonat faninsa sen myötä! Koetahan selviytyä! :)

    Äänestä

  • Onkohan vielä hän kännissä, onkohan selvinyt jo :I

    Äänestä

  • FiksumpiKuinTe kirjoitti:

    Olen pahoillani "onnettomuudestasi" . No Saara voi hyvin ja me kaikki hänen miljoonat faninsa sen myötä! Koetahan selviytyä! :)

    Saara on uusi Jasso.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Saaranvih kirjoitti:

Saara Aalto sai huseerata kuukaudet Ylen veronmaksajilta nyhtämillä rahoilla; oli vaatetta, stylistiä, lavastetta, tanssijaa, videokuvaajaa, koreografia... Ja paskat saimme palkaksemme!
Ei ole pienintäkään epäilystä etteikö juuri Saara itse olis ollut sen euroviisulavalla nähdyn häpeällisen huonon räpellyksen takana: ämmä tietty taas sotkenut paremmin osaavien ja tietävien pasmat vaatimalla sitä ja tätä vaikka on tyhmä kuin seinä ja yhtä jääräpäinen.
Siksi Aalto on korvausvelvollinen! Tulos tai ulos(ottoon)!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu