Mitä ihmeen kälkätystä tuli taas pankista monta A-nelosta!!!????? Sain uudet
pankkitunnukset tammikuussa, eikä ne toimi tabletisssa eikä älykännyssä, vaikka vanhat toimivat, taitaa olla aika vaihtaa pankkia. Vielä kun olis aikaa lähteä Harjavaltaan selvittämään näitä asioita, sinne kuulemma tarvitaan 3:n viikon varausaika.
pankkitunnukset tammikuussa, eikä ne toimi tabletisssa eikä älykännyssä, vaikka vanhat toimivat, taitaa olla aika vaihtaa pankkia. Vielä kun olis aikaa lähteä Harjavaltaan selvittämään näitä asioita, sinne kuulemma tarvitaan 3:n viikon varausaika.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Oletko varma, että olet valinnut oikean välilehden (vaihtoehdoista tunnuslukusovellus, tunnuslukulaite, salasana, tunnuslukukortti)?
Mietin pankin vaihtoa minäkin,sitten huomasin etten ole koko konttoorissa käynyt
moniin vuosiin.Sähköpostilla olen kysellyt noista tunnuksista ja vastaukseni saanut.
Soittivatkin sieltäpäin kun meilillä pyysin.Ps olen eläkkeellä joten aikaakin olisi,mutta
mielummin muualle menen kun pankin konttoriin,mitä siellä teen??
Harjavallan konttori on ollut jo jonkin aikaa kiinni joten Poriin tarvii mennä.h
Annatko varmasti?
Ei Nordeaa kiinnosta pikkukylän köyhät, Nallella on kiinnostavampia projekteja ihan muualla. Eivätpähän tuo huittislaiset jaloissaan enää hiekkaa konttoriin...
>> Sain uudet pankkitunnukset tammikuussa, eikä ne toimi tabletisssa eikä älykännyssä, vaikka vanhat toimivat,>>
Kaikkihan nuo pankkiyhteydet toimivat nykyään selainpohjaisesti, ja samat Firefoxin ym. selaimet ne pyörii PC-koneissa, paceissa ja kännyköissä. Jos pankkiyhteys toimii yhdessä, niin kyllä se toimii toisessakin.
Nordealla on 3 välilehteä valittavissa, josta oikea välilehti pitää avata, kun kännykällä/tunnuslukusovelluksella/paperitunnuksilla yhteyttä availet. Todennäköisesti olet sekoillut tässä kohtaa.
Nordean pankkiyhteys toimii kohtuullisen hyvin, eikä muilla pankeilal ainakaan kätevämpiä tai paremmin toimivia pankkiyhteyuksiä ole tällä hetkellä tarjota.
Hyvää palvelua siellä on kun soittivat ja kysyivät pankkitunnuksiani ja luottokortin numeroa ja vahvistuskoodia kun on kai liikkeellä jotain huijareita ja ne halusivat näin selvittää ettei minun tietoni ole joutunut huijareille.
Annoin pyydetyt tiedot ja he vahvistivat heti että ei ole huijareille päätynyt minun tunnukset. Tästä helpottuneena en ole edes saldoa tarkastanut nyt kuukauteen kun ei kerran mitään huolta ole.
Mukava oli se soittanut asiakaspalvelija, tosin vähän huonoa suomea puhui ja suuntanumeron mukaan puhelu tuli Nigeriasta, mutta kaipa ovat sitten asiakaspalvelunsa siirtäneet sinne. Pääasia että asia hoitui.
Nigeriasta tai Botswanasta minullekin Nordean puhelut tulevat. Yleensä niitä kiinnostaa Eläkesäästötilini, jolla tilillä en muuten koskaan käy.
Koska annoin jo aikoja sitten noille Nordean miehille tilini avaimet, niin kai ne kaikki veronpalautukset ja Bonus-korttien ylijäämät siirtelee sinne. Mukavaa eläkkeelle mennessä, kun on tällainen rahapotti takataskussa.
Meillä vaimo on lopettanut Nordean tilinsä noin 15 vuotta sitten, ja siirtyi OP:lle. Edelleen tulee Nordean tiedotteet kirjepostina säännöllisesti vaimolle, Just tuli myös tosta EU-tietoturvahössötyksestä kirje.
Minulle ei tule koskaan Nordealta mitään postia, vaikka reilusti yli 20 vuotta ollut asiakkaana, ja olen edelleenkin. Muijaa naurattaa aina, kun se OP:n asiakkaana sai taas Nordealta postia, mutta minulle ei tule.
Ettei vain"tilisi"ole muijan nimissä voudin pelosta??
Pankin vaihdon yhteydessä ei tarvi käydä nykysessä pankissa vaan siinä minne haluaa pankkiasiansa siirtää.
Op-hen täytyy vaihtaa, kun kerran pankki alta lähtee. Tai S-pankkiin. Kumpi lie parempi?
Minulla s-pankki toiminut hyvin, helppo käyttää puhelimella ja läppärillä.
Ovatkos nämä s-pankin virkailijat mukamas pankkikoulutuksen saaneita? Samoja kassaneitejä ovat kuin kaupan kassalla.
Mikä ihmeen pankkikoulutus? Riittää kun osaa käyttää kassakonetta. Samaa konetta räpläämällä saadaan asiakkaalta rahat sikanaudasta ja koneesta raha asiakkaan lompakkoon.
Oiva kysymys.
Minun rahojani ei käsitellä, jos ei ole suorittanut finanssialan ammattitutkintoa tms,
Kyllä kassantäti joutuu jokuset ohjelmat oppimaan ja kurssit käymään. Ei asiakkaiden tietoihin noin vain päästä. Hieman maalaisjärkeä kehiin. Olin vuosia kassatätinä ja tietoja päivitettiin vuosittain. Joten kursseilla oltiin ja ne joutui myös tenttaamaan.
Miten KassatätiOnKassatäti valvoo rahojensa käsittelijät?
Hain luottoa mutta en saanut. Mutta olipa hehkeä pankkinainen sitä kanssani hakemassa.
Nordea on kuulemma tutkinnassa rahanpesujupakasta. Hyvä vaan, loppuu erään
ketaleen pullistelu. Löytyisipä kytköksiä niin ei tavitsisi herran kantaa hiekkaa kengissään tutkintavankilan tuulikaappia pidemmälle.
Minulla on positiivista vaan ei hiv-positiivista.
En saanu joustoluottoa mutta märät päiväunet sain niin oli hemaiseva nainen på banken nordea.
Pitäisi olla tyytyväinen,jos yleensäkin saa A-nelosta pankista! Harvemmin sieltä saa edes keskikaljaa..
Miten niin A-nelosta?
Eikö sieltä saa rahaa ja välillä ei saa.
Nordean sininen unelma.
Joo huonoa ja kallista (palvelua) nordeasta saa. Pelkkä lainan maksusuunnitelman kysely maksaa 300€ !!!!!! Veloittavat summan väkisin tililtä ja muuttavat lainanmaksukäytännön vaikka et hyväksyisikään sitä !!!!! Kyllä lähtee pankki vaihtoon koko perheeltä kunhan laina maksettu ja sopiva uusi pankki löytyy.
Ennen naurettiin että huonossa pankissa HYVÄÄ PÄIVÄÄ maksaa 10€. nordea on kyllä juuri sillä polulla.