Mistä Ocu II Combin koiraverkko (225€)

pihi

Kertokaapa.
Mistä moisen saisi järkevämmin. Bilteman malli näyttää turhan hankalalle, ja merkkiliikkeen lisävaruste kovin suolaiselle.

8

1182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mä vaan

      Mulla on merkki liikkeestä ostettu ja makso 130ekee. Ja on helppo asentaa.

    • Älä vaan hyvä miäs (kerrankin joku kehuu)sekaannu Bilteman viritykseen.Hallitus meni tossa kesällä siihen vipuun ja mun piti seuraavana päivänä viedä se takas eikä matkaakaan oo kuin hiukka vajaa 100 km että sillee.

    • MikkoJo

      Jos verkkoa kaipaat, niin älä pihistele. Tuo minkä liikkeestä/tehtaalta saat on tehty juuri tuohon autoon ja on varmasti sopiva eikä tarvitse jälkeen päin kiroilla tarvikeverkkoa, joka sattui olemaan joku yleismalli.

    • jorkki

      Hei! Olen omalla kohdallani (Ocu 1,6 HB)ratkaissut asian seuraavasti: Koiramme on keskikokoinen pystykorva,(joten ratkaisu pätee ainakin tälle kokoluokalle) Olen laittanut oikeanpuoleiseen takimmaiseen kuormansidontalenkkiin pätkän koiran talutinta, jonka pituuden olen sovittanut sellaiseksi ettei koira pääse hyppäämään takapenkille mutta muuten likkuminen kontin oikeassa takakulmassa on rajoitetusti mahdollista. Konttiin sopii koiran lisäksi matkatavaroita ihan mukavasti (2 hlö:n viikonloppukamat) Taluttimen vapaassa päässä on normaali linkku joka kiinnitetään koiran kaulapantaan. Ratkaisu on käytännöllinen, halpa ja kun sitä ei tarvita on tämä tynkätalutin tavaratilan maton alla valmiina käyttöön. Terveisin Jorkki.

      • Mutta entäs sitten kun tulee äkkipyssäys, niin koiralta on niskat poikki.
        Parempi ratkaisu olis koiraboksi.
        Ite kuskaan pienempiä boksissa ja isompia varten on kunnon verkko.Minen ainakaan tykkää putsata koirankarvoja penkeiltä eikä se oo muutenkaan mukavaa kun koira läähättää takapenkiltä niskaan ajon aikana.


      • late
        vanha-erkki kirjoitti:

        Mutta entäs sitten kun tulee äkkipyssäys, niin koiralta on niskat poikki.
        Parempi ratkaisu olis koiraboksi.
        Ite kuskaan pienempiä boksissa ja isompia varten on kunnon verkko.Minen ainakaan tykkää putsata koirankarvoja penkeiltä eikä se oo muutenkaan mukavaa kun koira läähättää takapenkiltä niskaan ajon aikana.

        tuollaisessa kuvaamassasi rysäyksessä on varmaan parempi,että koiraltakin katkee niskat,koska näin varmaan käy myös immeisille,eipähän jää dogi suremaan.


    • koiruus

      Koiraverkko kannattaa hommata kerralla kunnollinen. Oma saksanpaimenkoirani tuli tylsyyden iskiessä halvemmista koiraverkoista läpi kuin suuri Houdini konsanaan. Kaksi erilaista halpissysteemiä tuli koetettua, ennen kuin uskoin ja ostin autoon sopivan mallin. Eli halvemmaksi olisi tullut ostaa kerralla hyvä.

      Tosin eipä kai kaikki koirat ala kahlekuninkaiksi auton perällä.

    • Kahtoppa tuolta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3037
    2. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      61
      3021
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2387
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1873
    5. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      83
      1808
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1729
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1586
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      79
      1317
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1270
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      79
      1090
    Aihe