Tämän ikäisenä

meidän lapsi/lapset menivät hoitoon joko tarhaan tai perhepäivähoitoon.
Kokemuksia asian tiimoilta.
3507
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

meni mummolle hoitoon 1 1/2 vuotiaana ja 2 1/2 vuotiaana päiväkotiin

Äänestä

Lapsista ollut kotona 4v ja osa mennyt 1v.10kk tarhaan. Lapsia on neljä ja olen pitänyt ehdottomasti parempana tuota 1v,10kk ikää aloittaa hoito kuin että menee vanhempana.Pienillä on alussa 2pvä-2vk itkua, mutta sen jälkeen ovat kuin olisivat aina hoidossa olleet. Isommat lapset ei jollain lailla sopeudu koskaan täysin. Tämä oli meidän perheen kokemus. En voi yleistää.

Äänestä

poika meni perhepäivähoitoon ja sieltä 5 v 2 kk pieneen päiväkotiin. Olen erittäin tyytyväinen järjestelyyn. Pienenä kodinomainen hoito ja isompana 5-vuotias jo kaipaa ikäistään leikkikaveria ja samalla harjoittelee ryhmässä oloa eskaria varten.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pojan äitikkä kirjoitti:

meidän lapsi/lapset menivät hoitoon joko tarhaan tai perhepäivähoitoon.
Kokemuksia asian tiimoilta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu